Predvianočný Londýn a letenka už za 36 eur

Kedy je Londýn najkrajší? No predsa v čase Vianoc. Urobte si pravú vianočnú náladu a vychutnajte si všetko, čo Londýn ponúka. Letenky s odletom z Bratislavy kúpite už za 36 eur.

Navštíviť Londýn v predvianočnom čase sa naozaj oplatí. Je plný svetiel a zážitkov, ktoré vám urobia najkrajšie sviatky v roku ešte krajšími.

1. Klziská v Londýne

Poďte sa korčuľovať do Londýna! Nádherné klzisko pod holým nebom nájdete pred budovou Prírodopisného múzea Natural History Museum. Výnimočnú atmosféru miesta dokresľuje množstvo svetielok a takmer 10 metrový vianočný stromček.

Vyskúšať tiež môžete klzisko pri hradbách Toweru. Tu si však radšej rezervujte miesto vopred.

Na korčuliarsky zážitok pri Somerset House určite nezabudnete. Obzvlášť vtedy, ak si ho spríjemnite lahodnou čokoládou.

2. Vianočné trhy

Tradičné obrovské vianočné trhy, na ktoré sme zvyknutý napríklad z Viedne, v Londýne nehľadajte. Najznámejšie trhy sú pred Southbank Center a pred galériou Tate Modern. Sú síce komerčnejšou verziou, ale tiež sa tu podáva punč, voňavé klobásky, perníčky a iné dobroty.

3. Vianočné nákupy v Londýne

Londýn je perfektné miesto na nákup vianočných darčekov. Nájdete tu naozaj všetko. Hračky pre tých najmenších nájdete v hračkárstve Hamleys na Regent Street, milé drobnosti v Tate Modern a originálne módne kúsky na Carnaby Street a Covent Garden. Netreba obísť ani luxusné a vysvietené londýnske obchodné domy HarrodsLiberty.

4. Vianočný stromček v Londýne

A aké by to boli Vianoce bez vianočného stromčeka. V Londýne ich nájdete hneď niekoľko, ktoré sa predháňajú v tom, ktorý z nich je krajší. Pýchou Londýna je tradičný obrovský stromček na Trafalgar Square.

Letenky do Londýna nájdete tu:

letenky do Londýna