Moderné centrum Granady

Aj v modernom centre Granady nájdeme miesta, ktoré sa oplatí navštíviť.

Najobľúbenejšia je kráľovská kaplnka - Capilla Real, ktorá stojí hneď vedľa katedrály na mieste bývalej mešity. Nájdete tu kryptu, kde sú v olovnatých rakvách pochovaní zjednotitelia Španielska a kráľovské veličenstvá Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský.

Uvidíte tu aj meč Ferdinanta a zástavy, ktoré niesli vojaci pri dobývaní maurskej Granady.

Nachádza sa tam aj obraz kapitulácie Granady, ktorý namaľoval Ferdinando Pradilla y Ortíz, na ktorom je zobrazený Boabdil, ktorý sa vzdáva vlády v meste. Nejde však o originál. Originál sa nachádza v súkromnej zbierke vo vinnej pivnici jedného z bohatých výrobcov sherry v andalúzskom meste Jerez de la Frontera.

Ďalšou zaujímavosťou je námestie Bib Rambla pri starom arabskom trhovisku Alcaicería. Pred rokmi sa tu konávali rytierske turnaje, popravy alebo sa tu pálili nevhodné knihy. Dnes si na tomto námestí môžete krásne oddýchnuť od každodenného zhonu.

Univerzitná Granada

V tejto časti sa nachádza veľa mladých ľudí, čo sa potvrdí najmä večer. Priamo v centre je bohatý nočný život. Nachádza sa tu mnoho barov a diskoték. Rušno je aj v okrajovej časti mesta, ktorá sa volá Sacromonte. Tam vám ukážu také flamenco, že aj zabudnete na jedlo, ktoré vám práve priniesli.

Capilla Real Granada