Spoznajte Faro

Faro, hlavné mesto regiónu Algarve, sa nachádza na jednom z najkrajších európskych pobreží a ponúka nádherné zlatisté pláže, ktoré sú lemované skalami. Spája v sebe ostrovy Nardeta, Culatrapoloostrov Ancão.

Faro tvoria prekrásne prírodné lagúnykanály rieky Formosa. Dostanete sa sem zachvíľu priamo z medzinárodného letiska. Ťažko sa dá uveriť tomu, že len kúsok od rušného centra mesta sa nachádza takmer nedotknutá panenská príroda, kde si môžete vychutnávať slnečné lúče, urobiť si výlety a spoznávať bohatstvo tejto chránenej oblasti, ktorého súčasťou je tiež rozmanitá fauna a flóra.

Faro sa nachádza sa priamo v strede Algarve, čo z neho robí ideálny východiskový bod pre výlety do okolitých oblastí. Mnohí tvrdia, že hlavné mesto Algarve je jedno z najtypickejších portugalských miest v krajine. Narazíte tu na úžasný prístav, uličky z dlažobných kociek, krásne zelené parky, útulné kaviarne a tradičné reštaurácie.

Faro ponúka množstvo kultúrnych aktivít, ako sú divadelné predstavenia, umelecké výstavy, majestátne kostoly, historické budovy a pamiatky.

Miestna katedrála (Faro Cathedral) je skutočne impozantným dielom. Jej súčasťou sú dve kaplnky a môžete v nej vidieť prekrásne oltárne obrazy, ktoré pochádzajú zo 17. storočia.

Pri návšteve Fara určite nezabudnite na ochutnávku miestnej kuchyne v niektorej z množstva reštaurácii. Prevužujú hlavne jedlá z rýb, ako je rybacia polievka alebo ryža s mušľami. A ak chcete niečo na zapitie, vyskúšajte figové brandy.

Pre milovníkov golfu je v okolí bohatý výber golfových ihrísk ako Laranjal, Royal, Ocean alebo Pinheiros Altos.

V neposlednom rade si nenechajte ujsť jeho prírodné krásy ako je park Ria Formosa alebo si urobte výlet na niektorý z početných ostrovčekov, ktoré sú roztrúsené len niekoľko kilometrov od jeho nedotknutých pláží.

Faro, Algarve