Bezpečnosť

Bezpečnosť v Dubaji je na pomerne veľmi dobrej úrovni. Keďže je to svetová metropola, je samozrejmé, že davy ľudí môžu ohroziť vaše cenné veci. Preto si musíte dávať pozor na vašu kabelku a peňaženku, čo je normálne vo všetkých väčších mestách.

Kriminálna činnosť je v Dubaji veľmi prísne trestaná. Napríklad za krádež vám odseknú ruku alebo za násilie vás budú kameňovať či bičovať. Veľmi prísne tresty sú tiež za drogy, pašovanie alkoholu alebo za pornografiu.

V tejto metropole sa nemusíte veľmi báť nebezpečia, ale vy samy musíte dodržiavať zákony. Tresty, ktoré platia pre domácich, platia takisto aj pre vás.

Pokiaľ budete potrebovať pomoc polície, policajtov v dave ľudí spoznáte pomerne rýchlo. V Dubaji ich je okolo 15 000 a každý má olivovo zelenú uniformu so zelenou baretkou. Na rozdiel od ostatných arabských miest tu policajta nestretnete so samopalom, pretože polícia v Dubaji je postavená na veľmi vysokej úrovni. Namiesto samopalu používa najmodernejšie technológie ako napríklad digitálny prístroj na odtlačky prstov a prístroj na snímanie očnej dúhovky.