Aberdeen

Aberdeen je významné naftové mesto v Európe a najväčšie mesto v Škótsku. Aberdeen vznikol spojením dvoch miest. Starého Aberdeenu a Nového Aberdeenu. Aberdeen dostal prezývku "Žulové mesto" vďaka farbám tamojších budov.

V Aberdeene sa nachádza zachovalá historická univerzita. Jej exteriér ale aj interiér je naozaj obdivuhodný. Okrem toho okolo univerzity nájdete zelené parky, kde si môžete oddýchnuť a nasávať lúče slnka.

Hlavným poznávacím znakom Aberdeenu sú stavby zo žuly. Väčšinu významných historickým pamiatok nájdete na ulici Union Street a na námestí Castleate.

Pokiaľ budete na návšteve v meste, určite sa prejdite k moru okolo univerzity, cez Seaton park a okolo rieky Don, ktorá skrýva veľa prekvapení a romantických zákutí.

V okolí Aberdeenu sa nachádza mesto Stonehaven, ktorého príroda vás doslova očarí. Toto mestečko tvoria kamenné domy a vysoké skaly, o ktoré sa rozbíjajú vlny. Nachádza sa tu hrad, ktorý sa volá Dunnottar a vystupoval vo filme Statočné srdce. Okolie hradu tvoria skaly, výrazná zeleň a divoké more. Z hradu vedie turistická cesta. Tá vás popri ceste zavedie do lesov a následne končí v meste pri kostole

lacné letenky aberdeen