Čo navštíviť v Pamplone

Pamplona je pomerne staré mesto, ulice a niektoré stavby pochádzajú až zo stredoveku, ale rozhodne nie je staromódne. Nachádza sa tu veľa študentov, vďaka trom univerzitám v meste. Tí zodpovedne zabezpečujú svieži nádych mesta a zábavu.

To samozrejme platí aj pre nočný život. Ponuka je naozaj široká. Večer môžete navštíviť klasické bary a reštaurácie so živou hudbou, moderné koktailové bary a tanečné kluby. Nočný život v Pampelone vás určite nesklame.

Mesto preslávil aj známy autor, Ernest Hemingway. Mesto navštevoval veľmi často a obyvatelia ho prijali medzi seba. Jeho prvý román, Slnko aj vychádza, sa odohráva práve v tomto meste počas slávnych osláv San Fermín. Počas čítania sa vydáte po Hamingwayových stopách, spoznáte miestne bary, reštaurácie a hotely, ktoré mal veľmi rád. V meste má spisovateľ aj svoj pomník, ktorý sa nachádza pred býčou arénou.

Pamplona má výbornú polohu. Nachádza sa v autonómnej oblasti Navarra, ktorá patrí medzi najpôsobivejšie časti Španielska. Preslávila ju krásna príroda, údolia, borovicové háje a v neposlednom rade krásny pohľad na zasnežené vrcholky Pyrenejí.