Málaga

Costa del Sol

Costa del Sol

Costa del Sol alebo Slnečné pobrežie je naozaj slnečné. Slnko tu svieti až 300 dní v roku a ďalších 65 dní je počasie tiež veľmi príjemné. Na severe ho chráni pohorie, ktoré zabraňuje prístupu chladného vzduchu a dažďa.

Malága a história

Malága a história

Mesto Málaga založili Feničania už v 8. storočí pred Kristom. Môžeme ju považovať za jedno z najstarších miest na svete.

Malága a pamiatky

Malága a pamiatky

Najznámejšie pamiatky v Maláge.

Málaga, klenot Andalúzie

Málaga, klenot Andalúzie

Prístavné mesto na juhu Španielska je potešením pre telo i dušu. Slnkom zaliate uličky, významné múzeá, vynikajúca španielska kuchyňa a uvoľňujúca atmosféra. Narodil sa tu slávny maliar Pablo Picasso a tiež odtiaľto pochádzajú tie najlepšie vína. Vitajte v Málage!

Alcazaba, Málaga

Alcazaba, Málaga

Málaga sa stala jednou z najviac vyhľadávaných turistických destinácií najmä vďaka jej uvoľnenej atmosfére a bohatým historickým pamiatkam. A jednou z tých najvýznamnejších je starobylá rímska pevnosť Alcazaba.

Hrad Gibralfaro

Hrad Gibralfaro

Hrad Gibralfaro zo 14. storočia je jednou z najvýznamnejších pamiatok Málagy a ponúka nádherný výhľad na celé mesto. Nachádza sa neďaleko rovnako známej pamiatky - pevnosti Alcazaba a spolu s ňou slúžili v minulosti najmä na obranu mesta.

Po stopách Pabla Picassa

Po stopách Pabla Picassa

Málaga je nielen krásne kultúrno historické mesto, ale je zároveň i rodiskom slávneho maliara Pabla Picasso. Málaga je na umelca patrične hrdá a dnes tu nájdete veľa miest, ktoré sú spomienkou na jeho tvorbu a život. Vyberte sa s nami po jeho stopách!

Botanická záhrada v Málage

Botanická záhrada v Málage

V severnej časti španielskeho mesta Málaga sa nachádza historická botanická záhrada Jardin Botanico-Historico La Concepción. Táto záhrada je jednou z najkrajších a najdôležitejších záhrad v Španielsku.

Katedrála La Manquita

Katedrála La Manquita

Katedrála v Málage je veľkolepá stavba, ktorá pochádza z obdobia Reconquiste. Toto obdobie označuje znovu dobitie Španielska kresťanskými armádami a katedrála je úchvatným symbolom tohto víťazstva.

Rímske divadlo

Rímske divadlo

Rímske divadlo je jednou z “povinných¨ zastávok pri návšteve Málagy. Toto miesto je dokonalým zhmotnením 2000 rokov starej histórie a divadlo je jedným z najstarších v celom Španielsku.

Pláže v Málage

Pláže v Málage

Málaga je veľmi živé mesto, v ktorom sa rozhodne nebudete nudiť. Historické a kultúrne pamiatky, vynikajúca španielska kuchyňa, pulzujúca atmosféra. A keďže je Málaga prímorské mesto, nachádza sa tu hneď niekoľko piesočných pláží. Poďme sa teda na ne pozrieť!

Praktické informácie pred cestou do Málagy

Praktické informácie pred cestou do Málagy

Rozhodli ste sa dovolenkovať na slnečnom Costa del Sol? Prinášame vám pár praktických informácií, ktoré sa vám pred cestou do Málagy môžu hodiť.