Informácie o letovisku

Eilat je jediné prímorské letovisko v Izraeli. Nachádzajú sa tu luxusné hotely, krásne pláže, vodné športy a aj nočný život.

Do tohto letoviska každoročne zavíta tisíce turistov. Je to práve kvôli úžasnému podmorskému svetu Červeného mora. Uvidíte tu krásne korálové útesy, kde uvidíte pestrofarebné ryby a delfínov, s ktorými si môžete zaplávať. Nachádza sa tu aj potápačské centrum, ktoré ponúka rôzne potápačské kurzy aj pre začiatočníkov. Pokiaľ sa nepotápate, nezúfajte. Podmorský svet môžete vidieť aj vďaka výletu na lodi s preskleným dnom alebo ponorke.

Eilat má výbornú polohu. Z tohto letoviska vidíte Egypt, Jordánsko, Saudskú Arábiu a vnútrozemie Izraelu. Je to výborné východisko na výlety. Môžete sa vydať do púšte alebo môžete navštíviť zrúcaninu pevnosti Massada, ktorá sa nachádza blízko Mŕtveho mora.

V meste je výborná infraštruktúra a vybavenosť. Nájdete tu moderné hotely rôznych cenových kategórií, kvalitné reštaurácie, bary a nákupné centrá. Jeho kvalita sa odzrkadľuje na cenách, ktoré sú podstatne vyššie v porovnaní s egyptskými letoviskami.

Jediným závažným problémom strediska je pitná voda. Letovisko sa nachádza na okraji púšte, takže tu nie sú žiadne prirodzené zdroje pitnej vody. Vodu do mesta privádzajú vodovody z Izraela alebo ju získavajú z Červeného mora.

eilat