Canal Grande

Canal Grande je najslávnejší kanál Benátok, na ktorom nájdeme tie najkrajšie mestské paláce ako Ca' Pesaro, Ca' d'Or či Ca' Rezzonico, reštaurácie, obchodíky, ale aj malebné mosty, z ktorých najznámejší je Ponte Rialto. Samotný kanál je dlhý asi 4 kilometre a široký 30-90 metrov. Tiahne sa od hlavnej stanice až k juhozápadnému cípu Benátok v blízkosti Námestia sv. Marka.

Ponte Rialto

Most Ponte Rialto je jedným zo štyroch mostov, ktoré prechádzajú cez Canal Grande. Tento most sa nachádza najbližšie k Námestiu sv. Marka, je najstarší a podľa mnohých aj najkrajší. Postavený bol v 14. Storočí v renesančnom slohu. Na moste narazíte dokonca na malé obchodíky, ktoré perfektne dotvárajú atmosféru.

Ca 'd'Oro

Zlatý dom (Ca 'd'Oro) pochádza z 15. storočia. Je to najobdivovanejší palác pri kanáli Grande, postavený v gotickom slohu. Je príkladom obdivuhodnej benátskej gotiky. Dnes je verejne prístupný ako umelecká galéria.

Palazzo Dario

Patrí k ďalšej často navštevovanej budove na Canal Grande. Je obložená nádherným rôznofarebným mramorom.

Ca' Pesaro

Ca' Pesaro je grandiózny palác, dnes sídlo Galleria Nazionale d'Arte Moderna. Palác bol postavený v druhej polovici sedemnásteho storočia. Bol to projekt najväčšieho benátskeho barokového architekta, Baldassarre Longhena.

Canal Grande Benátky