Prírodopisné múzeum

Monumentálna stavba tohto múzea je navrhnutá v románskom štýle je najpompéznejšia stavba zo všetkých múzeí v South Kensingtonu. Jej stavba znamenala veľký pokrok v stavebníctve, pretože jej konštrukcia je postavená zo železa a ocele. V múzeu sa nachádza 70 miliónov exponátov, ktoré môžeme rozdeliť do piatich skupín: zoológia, botanika, paleontológia, entomológia a mineralógia.

O prvé zbierky sa zaslúžil írsky lekár Hans Sloan, ktorý po celý jeho život zbieral sušené rastliny, vypchaté zvieratá a ľudské kosti. Pred vznikom Prírodopisného múzea boli jeho zbierky umiestnené v Montague House.

Výstava múzea sa snaží priblížiť základným témam, ako sú napríklad ekológiavznik našej planéty alebo vývoj človeka. Na túto tému sa dozviete množstvo zaujímavých informácií aj vďaka interaktívnym metódam. Múzeum sa rozdeľuje na tri úseky: sála Života, sála ZemeDarwinovo centrum.

V sále Života vás určite zaujme výstava Ecology, ktorá skúma prírodu a postavenie človeka v prírodnom reťazci. Uvidíte realistickú repliku dažďového pralesa, kosti a exponáty dinosaurov, jaštery v reálnej veľkosti sadrový odliatok kostry diplokoka, ktorý žil ešte v druhohorách.

V sále Zeme budete zasvätení do histórie našej Zeme. Môžete skúsiť aké je zažiť zemetrasenie v samoobsluhe v Japonsku. Uvidíte aj kolekciu minerálov, krištáľovdrahých kameňov.

Posledná časť dostala meno po Charlesovi Darwinovi. V tejto časti nájdete jeho herbáre, 3 milióny exemplárov rastlín, 17 miliónov vzoriek hmyzu a neuveriteľný osemmetrový exponát hlavonožca, ktorý bol vylovený neďaleko Falklandských ostrovov.

prírodopisné múzeum londýn