Dubaj

História mesta

História mesta

Dubaj má veľmi bohatú históriu, ktorá sa začala už 3000 rokov pred našim letopočtom. Jeho prvý obyvatelia boli kočovníci, ktorí pásli dobytok.

Gastronómia v Dubaji

Gastronómia v Dubaji

Pokiaľ máte radi dobré jedlo, vynikajúci gastronomický zážitok zažijete aj v Dubaji.

Bezpečnosť

Bezpečnosť

Bezpečnosť v Dubaji je na pomerne veľmi dobrej úrovni. Keďže je to svetová metropola, je samozrejmé, že davy ľudí môžu ohroziť vaše cenné veci. Preto si musíte dávať pozor na vašu kabelku a peňaženku, čo je normálne vo všetkých väčších mestách.

Doprava v Dubaji

Doprava v Dubaji

Mesto Dubaj je jedným z najvýznamnejších centier svetového obchodu. Kvalita dopravy je dnes na omnoho lepšej úrovni ako v minulosti. V súčasnosti stále prebieha modernizácia, ktorá bude dokončená v roku 2020.

Zábava

Zábava

O zábavu v Dubaji nie je núdza. Nájdete tu kvalitné golfové ihrisko, dostihové dráhy a oddýchnuť si môžete pri vodnej fajke.

Nakupovanie

Nakupovanie

Dubaj je slávnym nákupným centrom, kde nájdete viac ako 80 nákupných centier. Nachádza sa tu aj to najväčšie nákupné centrum na svete, v ktorom sa každoročne koná nákupný festival, počas ktorého môžete nakúpiť aj tie najluxusnejšie značky za smiešne ceny.

8 faktov, ktoré by ste mali vedieť pri návšteve Dubaja

8 faktov, ktoré by ste mali vedieť pri návšteve Dubaja

Oficiálnym náboženstvom v Dubaji je islam, ktorý tu však nie je taký striktný ako v ostatných krajinách. Napriek tomu by ste počas návštevy mesta mali vedieť pár vecí:

Najstaršia štvrť Deira

Najstaršia štvrť Deira

Deira je najstaršia časť Dubaja, kde môžete navštíviť všetky historické pamiatky, nakúpiť zlato, korenie, koberce a parfumy.

Wild Wadi Water Park

Wild Wadi Water Park

Wild Wadi Water Park je rozľahlý aquapark, ktorý sa nachádza priamo v Dubaji, pri hoteli Jumeirah Beach Hotel. Zabaviť sa môžete na najadrenalínovejších atrakciách sveta, ale zároveň si oddýchnuť v masážnych bazénoch.

Mešita Jumeirah Mosque

Mešita Jumeirah Mosque

Táto mešita je rozhodne najväčšia a najkrajšia mešita v Dubaji. Je dominantou mestskej štvrte Jumeirah už od roku 1978. Je to architektonické majstrovské dielo, ktoré vás očarí najmä svojou pompéznosťou.

Dubai Heritage House

Dubai Heritage House

Táto historická budova sa nachádza v štvrti Deira, v ktorej stojí od roku 1890. Kedysi bola sídlom rôznych slávnych šejkov, dnes tu sídli úrad cestovného ruchu a obchodného marketingu.

Zlatý trh v Dubaji

Zlatý trh v Dubaji

Zlatom sa leskne celý Dubaj, ale ten pravý zlatý Dubaj uvidíte iba na Gold Souku v Deire. Pokiaľ prejdete bránou s nápisom - Dubai City of Gold, ocitnete sa v inom svete. Na tomto mieste vás čaká 300 obchodov, v ktorých sa trblietajú tony zlata.

Najvyššia budova sveta

Najvyššia budova sveta

Burj Khalifa je jedinečná stavba, ktorá predstavuje dominantu moderného Dubaja. Ide o mrakodrap, ktorý má výšku 828 metrov a pri dobrej viditeľnosti ho môžete zazrieť aj z diaľky 100 kilometrov.

Clock tower

Clock tower

Pomník Clock Tower sa nachádza uprostred prvého kruhového objazdu v meste. Jeho história je naozaj zaujímavá a plná prekvapení.

Palm Jumeirah

Palm Jumeirah

Palm Jumeirah je umelo vybudovaný ostrov, ktorý je postavený do obrazca palmy. Ide o architektonický skvost, ktorý je označovaný aj ako ôsmy div sveta.

Rybí trh

Rybí trh

Pokiaľ budete v Dubaji, nemali by ste vynechať návštevu miestneho rybieho trhu. Okrem rýb tu môžete kúpiť aj to najchutnejšie exotické ovocie a zeleninu v tej najlepšej kvalite.

Dubai Twin Towers

Dubai Twin Towers

Táto stavba slúži na nákupy a oddych od roku 1998. Dvojičky nájdete v starej časti Dubaja, konkrétne v štvrti Al Rigga Butee.