Frankfurt am Main

Je piatym najväčším mesto Nemecka. Nachádza sa v južnej časti nemeckej spolkovej republiky Hesensko. Turistov láka nie len na historické pamiatky, ale najmä na veľtrhy, výstavy, či nákupy. V tomto multikultúrnom meste sa nájde niečo pre každého.

S leskom skla, s oceľovými a betónovými mrakodrapmi sa stáva Frankfurt nad Mohanom na rozdiel od iných nemeckých miest určitým strediskom života. Je to významné veľkomesto s nádychom Ameriky. Sústreďuje sa tu viac ako 5 miliónov obyvateľov, preto toto mesto nazývajú aj „Mainhattan“.

Mesto je považované za vysoko výkonný finančný a obchodný uzol, ktorý je sídlom jednej z najväčších burzových bánk na svete. A tiež ústredím Európskej centrálnej banky.

Vo Frankfurte sa konajú niektoré z najdôležitejších veľtrhov na svete a lákajú tisíce obchodných cestujúcich. Letisko vo Frankfurte je najviac využívaným letiskom v regióne, tretím najväčším v Európe, ktorým sa premelie viac ako 57 miliónov cestujúcich ročne.

Napriek tomu v jeho podstate je Frankfurt stále aj tradičné a očarujúce mesto. Nachádzajú sa tu zachované budovy v jeho malebnom stredovekom Altstadt (starom meste). Ponúkne vám jablkové víno, tradičné regionálne jedná. Ulice plné reštaurácií, kaviarní, či butikov. Nezabudnuteľné múzeá, park, záhrady, či prechádzky popri brehu rieky Mohan.

Frankfurt