Malé Benátky

Malé Benátky (Little Venice) sú jedným z najromantickejších miest v celom Mykonose. Táto štvrť je plná nádherných starých domov, ktoré sa nachádzajú na okraji mora.

Mnoho turistov sa do tejto príťažlivej časti ostrova zamiluje na prvý pohľad. Z Malých Benátok môžete pozorovať úžasné západy slnka, čo ešte viac pridáva na romantickej atmosfére tohto miesta. V pozadí biele stavby, veterné mlyny a azúrovo modré Egejské more. Úžasný pohľad! Atmosféra, ktorá sa tu nesie dostane i tých najnáročnejších cestovateľov.

Malé Benátky sa rozprestierajú v blízkosti pláže Alevkantra a pozvoľne sa tiahnu smerom k štvrti Kastro. Na chvíľu sa zastavte, poseďte si na drevených schodoch, pozorujte vlny tvoriace sa na hladine mora a nechajte sa unášať magickou atmosférou tohto miesta.

Éterický duch Malých Benátok sa stal inšpiráciou aj pre mnohých umelcov, ktorí ich vyobrazili vo svojich dielach. Nie je sa čomu čudovať, že Malé Benátky patria k najviac fotografovaným štvrtiam v celej Európe. Nájdete tu tiež vynikajúce reštaurácie, bary a neutíchajúci nočný život. Milovníci umenia si zase prídu na svoje v miestnych galériách a múzeách, ktoré zahŕňajú diela tých najznámejších umelcov.