Nočný život

V Barcelone nie je o nočný život núdza. Nájdete tu mnoho barov a diskoték, ktoré ponúkajú kvalitnú zábavu.

Pokiaľ sa budete chcieť ísť zabaviť do ulíc Barcelony v noci, bary a diskotéky nájdete na každom rohu. Najviac sa ich nachádza v centre mesta, konkrétne v štvrtiach Barri Gótic alebo El Born. Majte však na pamäti, že zábava sa tu rozbieha až po polnoci, takže dovtedy v týchto kluboch veľmi ľudí nehľadajte.

Večer v meste stretnete mladých ľudí, ktorí vás budú doslova lákať do ich klubu. Nie je to veľmi príjemné ale vďaka tomu sa dozviete kde sa aký klub nachádza, výšku vstupného a hudobný žáner, ktorý sa v danom podniku hrá. Vďaka nim si spravíte prehľad a ľahšie si vyberiete podnik presne pre vás.

Ceny vstupného sú rôzne. Niektoré kluby majú vstup zdarma, do niektorých zaplatíte za vstup aj 20 €. Ceny vstupného a aj nápojový cenník je veľmi individuálny.

V meste samozrejme nechýba Hard Rock Café, ktoré sa nachádza na Plaça Catalunya. Medzi ďalší obľúbený podnik patrí Café Royale, ktorý nájdete na námestí Plaça Reial. Pokiaľ máte radi drink pastis, musíte navštíviť Bar pastis, kde tento nápoj tečie potokom. V bare hrá príjemná hudba od francúzskych šansónov po tango.

Živú hudbu si každý večer môžete vychutnať v London Bare. Medzi mladými ľuďmi sú obľúbené diskotéky Tres Torres a La Terrazzau Poble Espanyol.

Cez deň sa v klube Razzmatazz konajú výstavy alternatívneho umenia a v noci sa tieto priestory zmenia na klub, ktorý je v meste považovaný za ten najlepší.

Placa Reial Barcelona