História mesta Verona

Mesto Verona bolo obsadené už pred viac ako 300 000 rokmi. V tej dobe ľudia používali kameň, z ktorého si vyrábali pracovné nástroje. Toto potvrdzuje fakt, že sa z tejto doby našlo veľa kamenných nástrojov a náboženských pomôcok.

Ako prví toto územie obsadili Kelti. Vďaka cisárom sa vybudovali mohutné hradby, ktoré zabezpečovali obranu mesta. Postupom času vznikali mnohé historické pamiatky, ktoré mesto začali formovať stredovekým štýlom.

Behom niekoľkých rokov sa mesto vďaka jeho polohe stalo dôležitým obchodnýmpriemyselným centrom v severnom a strednom Taliansku. Verona sa prepojila so severnou Európou a stala sa jedným z najrozvinutejších centier v Taliansku.

V 6. storočí Ostrogótsky kráľ, Teodorich Veľký, povýšil mesto na kráľovské. Po ňom prebrali vládu v meste Frankovia.

Do 10. storočia Verona čelila útokom barbarov. Na začiatku 13. storočia sa mesto stalo slobodným, a to vďaka bojom Frederica Barbarossa. Do mesta priniesli mier Scaligieri. Ich vláda trvala 127 rokov a zaslúžili sa o vybudovanie niekoľkých historických budov, ktoré sa zachovali dodnes.

Na ich dvore sa zdržiaval aj slávny Dante Alighieri v rokoch 1301 – 1304. Venoval im poslednú časť Božskej komédie - Raj.

Verona sa na začiatku 15. storočia stala súčasťou Benátskej republiky. V 18. storočí až na šesť mesiacov mesto obsadili napoleonské vojská. Verona sa stala oficiálnou súčasťou kráľovstva Talianska v roku 1866.

najlacnejšie letenky verona