Čo vidieť v São Miguel

Nielen hlavné mesto Ponta Delgada, ale celý ostrov São Miguel je mimoriadne fascinujúci. Toto územie ponúka neskutočne veľa prírodných krás a možností spoznávania. Prinášame vám malý zoznam toho, čo sa oplatí vidieť.

Mestečko Furnas

V mestečku sa nachádzajú parné gejzíry Caldeiras de Furnas. Zaujímavosťou je, že obed vám tu pripravia v sopečných jamách. Neďaleko sa tiež nachádza lokalita s gejzírmi Fumarolas da Lagoa das Furnas.

Miradouro da Vista do Rei

V blízkosti mesta Ponta Delgada sa nachádza nádherná vyhliadka, z ktorej budete mať úžasný výhľad na celý ostrov, vrátane prírodných jazier s modrými a zelenými vodami ako je napr. úchvatné jazero Lagoa das Sete Cidades.

Caildeira Velha

Toto pokojné miesto je ako stvorené na relaxáciu a oddych. Zohrejete sa tu v horúcich prameňoch a zaplávate si priamo pod vodopádom, ktorý sa vlieva do jazera Lago de Fogo. Teplota v týchto prírodných jazerách sa pohybuje medzi 27 až 38 stupňov. Z tohto miesta budete mať zároveň úžasný výhľad na ostrov.

Park Terra Nostra

Park je zbierkou úžasnej flóry a mimoriadne pokojné miesto. Ak by ste sa chceli okúpať v horúcej vode bez masovky turistov, tu ste na správnom mieste. Voda vo veľkom bazéne má takmer 40 stupňov. Zoberte si radšej staré plavky, keďže voda je vďaka síre sfarbená do oranžova.

Caldeirões Park

Park vás okúzli svojou riekou, vodným mlynom a vodopádom. Určite neprehliadnete ani nádherné stromy a kvety. Miesto ako stvorené pre relax a nejaké tie selfie.

Jazero Sete Cidades

Toto jazero je skutočnou raritou, keďže ho tvorí modrá a zelená voda zároveň. Najkrajší pohľad na jazero budete mať z neďalekej vyhliadky.

Čajové plantáže

São Miguel je jediné miesto v Európe, kde sa pestuje čaj. V miestnej továrni na výrobu čaju sa dozviete všetko o jeho pestovaní, príprave a na záver je návšteva spojená s malou ochutnávkou.

Furnas