Múzeum vín La Cité du Vin

Na brehu rieky Garonne, pri starom prístave v Bordeaux, sa týči moderný architektonický skvost La Cité du Vin. Moderné kultúrne centrum vám otvorí dvere do sveta vína nielen v Bordeaux, ale i po celom svete.

Budova La Cité du Vin zaujme hneď na prvý pohľad. Netradičná moderná stavba je dielom architektov Anouka Legendra a Nicolasa Desmaziérsa. Stavba má pripomínať vínny ker a jej špirálovitý tvar je stvárnením vína, ktoré sa nalieva do pohára a tým tvorí tekutý vír.

Vydajte sa na fascinujúcu vínnu cestu, aby ste objavili staré kultúry a históriu vína. Na ploche takmer 3000 m2 čaká na vás dvadsať tématických oblastí. Počas ich návštevy získate jedinečný zážitok z poznávania mnohých rozmanitých druhov vína. Súčasťou expozície je i ochutnávka vín a možnosť zakúpiť si tie najznámejšie svetové značky. Na obrovskej projekcii sú návštevníkom premietané filmy, ktoré súvisia so všetkým ohľadom vína. Niektoré expozície sú zamerané na slávne osobnosti, ktoré sa zapísali do histórie vína, ako Ľudovít XIV., Napoleon, Luis Pasteur alebo Victor Hugo, ktorý bol považovaný za vynikajúceho znalca vína.

V inej expozícii zase môžete zistiť všetko o technológii výroby vína, ktorá siaha až 2000 rokov pred n.l.. Dopĺňajú ju vyobrazenia vína v dejinách, ako je Da Vinciho Posledná večera, kde Ježiš drží v rukách kalich vína, grécke reliéfy s výrobou vína alebo egyptské reliéfy z Údolia kráľov. K dispozícií sú tiež workshopy, ktoré sú zameraná na ochutnávku tohto lahodného moku.