Námestie Massena

Námestie Massena tvorí severozápadnú hranicu Starého mesta v Nice. Pravidelne sa tu konajú verejné akcie a festivaly a námestie je obľúbenou zastávkou turistov.

Námestie je jedno z najznámejších a najrušnejších miest v Nice. Lemujú ho červené domy talianskej architektúry, kaviarne, reštaurácie a parky. Nájdete ho len na skok od Promenade des Anglais, v blízkosti budovy Opéra de Nice. Pomenované je podľa veliteľa napoleonských vojsk, ktorým bol maršal André Massén.

Námestie je dejiskom mnohých kultúrnych a politických akcií, ako sú koncerty, festivaly, vojenské prehliadky alebo oslavy. Každý rok sa tu tiež koná karneval, ktorého súčasťou je množstvo hudobníkov, tanečníkov, akrobatov a alegorických vozov. O karneval je tak obrovský záujem, že hotely sú vypredané i rok dopredu a s rovnakým predstihom sú zazmluvnené tie najlepšie miesta na balkónoch, odkiaľ je dobrý výhľad na celý karnevalový sprievod.

Stredom námestia prechádzajú koľajnice, ktoré lemuje sedem sôch sediacich na vysokých stĺpoch. Sochy sú symbolom jednotlivých kontinentov a dielo je súčasťou projektu Art in the City. Električky, ktoré tu premávajú, prevážajú turistov a počas trasy možno pozorovať 14 diel moderného umenia.