Cestovný ruch v Menorce

Nádherná príroda tvorí až 46% tohto ostrova. Na jej ochrane sa podieľajú samotní obyvatelia ostrova, ale aj vláda Baleárskeho súostrovia. Tá doslova drží nad ostrovom ochrannú ruku.

Na ostrove vláda zaviedla rôzne pravidlá. Medzi ne patrí aj to, že sa na ostrove nesmú stavať výškové hotely a kapacity hotelov musia byť v súlade s okolitou krajinou.

Počet turistov je obmedzený na 60 000, pretože sa na ostrove nachádza iba 60 000 lôžok. Ostrov je naozaj pokladom, čo sa odzrkadľuje aj na cenách služieb. Ceny sú tu vyššie ako na španielskom pobreží.

Menorca je aj známou potápačskou lokalitou. Podmorský svet je tu naozaj bohatý. Nájdete tu aj rôzny podmorský terén, ako napríklad jaskyne. Skúsení potápači môžu preskúmať vraky potopených lodí. Tie sa nachádzajú v hĺbke asi 50 metrov a ponor je pomerne náročný. Práve preto sa musíte preukázať potápačskou licenciou druhého stupňa.

Pre začiatočníkov je tu mnoho potápačských škôl, ktoré vedú najmä Nemci alebo Angličania. Ak sa chcete kurzu zúčastniť, musíte si pred odchodom na ostrov zaobstarať lekárske povolenie. Všetky potápačské centrá ponúkajú kurzy, požičanie výstroje a ponory z lode s inštruktorom.

akciové letenky menorca