Canal Grande

Canal Grande

Canal Grande je najslávnejší kanál Benátok, na ktorom nájdeme tie najkrajšie mestské paláce ako Ca' Pesaro, Ca' d'Or či Ca' Rezzonico, reštaurácie, obchodíky, ale aj malebné mosty, z ktorých najznámejší je Ponte Rialto. Samotný kanál je dlhý asi 4 kilometre a široký 30-90 metrov. Tiahne sa od hlavnej stanice až k juhozápadnému cípu Benátok v blízkosti Námestia sv. Marka.

Námestie sv. Marka

Námestie sv. Marka

Námestie sv. Marka (Piazza San Marco) je hlavným symbolom a najznámejšou turistickou atrakciou v Benátkach. Toto námestie je preslávené predovšetkým významnou Bazilikou sv. Marka (Basilica di San Marco) a Dóžovým palácom (Palazzo Ducale).

Opera La Fenice

Opera La Fenice

Teatro La Fenice je operný dom v centre Benátok. Je jedným z najznámejších divadiel hrajúcich operu v Európe. Vystriedalo sa tu mnoho slávnych operných premiér. Názov divadla v preklade znamená Fénix, čo vyjadruje jeho históriu, kedy mnohokrát vyhorelo a následne zvonu povstalo z popoľa.

Galéria dell‘Accademia

Galéria dell'Accademia

Galéria dell'Accademia ponúka návštevníkom krásy benátskeho umenia, ktoré sa vyvíjalo niekoľko storočí. Galéria pochádza z roku 1750. V tom istom roku bola založená aj Akadémia umenia. V galérii uvidíte históriu benátskeho maliarstva od 14. do 18. storočia, nájdete tu teda ja zbierky z vrcholového obdobia benátskeho umenia.

Palác - Fondaco dei Turchi

Palác - Fondaco dei Turchi

Fondaco dei Turchi je palác v byzantskom štýle nachádzajúci sa priamo na Canal Grande. Ak sa chcete k nemu dostať, musíte sa plaviť po Canal Grande, pretože cesta po brehu k palácu nevedie. Konkrétne sa jedná o jeden z najkrajších a najväčších palácov na severe mesta, ktorý možno len ťažko prehliadnuť.

Priľahlé ostrovy

Priľahlé ostrovy

V Benátskej lagúne sa nachádza asi 118 väčších a menších ostrovčekov. Medzi niektorými ostrovmi vznikli mosty, čo vytvára zaujímavé prepojenie a kompozíciu osídlenia. Letisko Bratislava ponúka pravidelné linky do Benátok a ľahko sa dajú zohnať výhodné akciové letenky. Vyberte sa spoznávavať krásy benátskej lagúny.

Spôsob dopravy v Benátkach

Spôsob dopravy v Benátkach

Ak budete ubytovaní v centre Benátok, pravdepodobne sa zaobídete bez verejnej dopravy. Mesto bez problémov prejdete pešo. Ak bývate ďalej od centra, môžete využiť autobusové linky alebo vodné autobusy, ktoré sú v Benátkach kvôli množstvu okolitých ostrovov rozšírené

Tradičné jedlá v Benátkach

Tradičné jedlá v Benátkach

V Benátkach čakajte predovšetkým širokú ponuku cestovín, pizze a rôznych druhov rýb. Reštaurácii v Benátkach je nespočetné množstvo a skoro všetky spája vysoká cena. Našťastie sa dajú nájsť podniky s prijateľnými cenami alebo také, kde je väčšia cena zárukou kvality

Karneval v Benátkach

Karneval v Benátkach

Zaujímajú vás pestré karnevaly a máte radi zábavu? Benátsky karneval je niečo pre vás! Táto akcia začína každý rok 10 dní pred Popolcovou stredou a jej návštevnosť sa počíta na milióny.

Význam karnevalových masiek v Benátkach

Význam karnevalových masiek v Benátkach

Najtypickejším prvkom pre benátsky karneval sú masky a kostýmy. Masky môžu byť vyrobené z porcelánu, kože alebo z papiera. V minulosti nemali vôbec zložitý design, avšak dnes sú bohato zdobené korálikmi, pierkami ale aj zlatom.