Záhrady Jardins d’Alfabia

Záhrady sú súčasťou pohoria Tramuntana a rozkladajú sa v horskom priesmyku Coll de Sollér. Ak hľadáte malú oázu pokoja, kde si môžete vychutnať príjemnú prechádzku v krásnom prostredí, záhrady sú tým pravým miestom.

Záhrady predstavujú dokonalú symbiózu rastlín, stromov, kríkov vodných jazierok a fontán. V súčasnosti sú vo vlastníctve rodiny Zaforteza, ktorá ich však sprístupnila verejnosti. Za najaatraktívnejšiiu sa považuje vrchná časť záhrad, ku ktorej vedú kamenné schody. Cestou môžete zazrieť vodnú nádrž, ktorá sa nazýva Kráľovnine kúpele.

V spodnej časti záhrad sa nachádza jazierko, ktoré obývajú labute a tiež tu je zachovaná hacienda. V jej interiéri si môžete pozrieť starožitný nábytok, obrazy a tiež knižnicu. Vzácnym exemplárom v knižnici je originálny zväzok, ktorého autorom je kráľ Jakub I. Ďalším významným kúskom je kreslo maurského kráľa z dubového dreva. K videniu je aj izba, ktorú kedysi obývala španielska kráľovná Izabela II.

Pri návšteve záhrad si nezabudnite vychutnať výborný čerstvý pomarančový alebo citrónový džús v miestnom bare. Je pripravený z plodov, ktoré sa dopestovali priamo v záhradách.