Pamiatky

V meste Nantes nájdete mnoho zachovalých pamiatok a dokonca aj pomník rodáka a známeho spisovateľa Julesa Verna.

Hrad - Château des ducs de Bretagne

Hrad pochádza z 15. storočia a o jeho výstavbu sa zaslúžil František II. Ide o mohutnú stavbu, ktorá sa skladá z masívneho opevnenia a nesúrodých budov, ktoré sa pristavovali v rôznych štýloch v priebehu storočí.

Od 18. storočia po 1. svetovú vojnu sa tento hrad využíval ako kasáreň. V roku 1915 ho mesto zmenilo na mestské múzeum, ale armáda sa tu zdržiavala ešte do roku 1921. Uvidíte tu dejiny mesta Nantes, v ktorých nechýba ani otrokárstvo v 18. a 19. storočí.

Katedrála sv. Petra a Pavla

Táto katedrála je postavená v gotickom slohu. Jej výstavba trvala neuveriteľných 450 rokov. práve tu bol v roku 1598 podpísaný Edikt Nantský, ktorý sa týkal náboženskej slobody a zrovnoprávnil katolíkov a protestantov.

Katedrála v minulosti musela čeliť niekoľkým katastrofám. Počas druhej svetovej vojny bola terčom bombardovania a v roku 1971 ju zasiahol obrovský požiar. Našťastie sa ju podarilo zrenovovať a znova bola sprístupnená verejnosti.

Námestie Place Graslin

Na tomto námestí, ktoré je pomenované podľa známeho finančníka Graslina, uvidíte krásne divadlo Grand Théatre. Oproti nemu sa nachádza kaviareň v štýle art nouveau.

Pasáž Pommeraye

Pokiaľ milujete architektúru, táto pasáž patrí k jej skvostom. Je vyzdobená sochami, stĺpmi a rôznymi reliéfmi. Stala sa inšpiráciou pre spisovateľa Julesa Verna pri jeho diele 20 tisíc míľ pod morom.

Botanická záhrada

V tejto záhade uvidíte bohaté skleníky s exotickými rastlinami a aj pomník známeho spisovateľa Julesa Verna, ktorý sa práve v tomto meste narodil.