Električka č. 28

Mnoho miest má svoje symboly a nemusí ísť vždy o historické pamiatky alebo stavby. Občas môže byť symbolom mesta i prostriedok prepravy. Londýn má svoje červené autobusy, Benátky gondoly no a pre Lisabon sú typické starodávne žlté električky.

Najodvážnejšiu trasu má práve električka č. 28, ktorá je skôr už turistickou atrakciou. Ak na ňu nasadnete, budete sa cítiť ako na horskej dráhe. Električka sa vlečie po kopcoch hore a dole, úzkymi uličkami a občas sa môže zdať, že nezvládne zákrutu, ale nie je dôvod sa báť. Električka zvláda svoju trasu spoľahlivo.

Zoberie vás na vyhliadkovú jazdu štvrťami Bairro Alto, Baixauličkami Alfami. Občas sa vám môže zatajiť dych, keď budete tesne míňať domy alebo sa rútiť strmými zákrutami. Z cesty jej odskakujú ľudia, psi aj autá. Električka si ide svojim bláznivým tempom a rozhodne nespomaľuje, ak sa na ceste objaví nejaká prekážka.

Celá trasa trvá približne 40 minút a ak ste milovníkmi horských dráh, rozhodne by ste ju mali vyskúšať. Ako bonus vám ukáže všetky zákutia tohto krásneho mesta.

Električka č. 28, Lisabon