Cirkevné stavby

Najkrajšími cirkevnými stavbami sú rímskokatolícka katedrála Metropolitan Cathedral of Christ the King a tiež veľká Anglikánska katedrála, ktorá je postavená z červeného pieskovca.

Práve táto Anglikánska katedrála má jednu z najdlhších lodí a ukrýva tretí najväčší zvon na svete a dokonca aj vzácny veľký orgán. Jej celková rozloha je 9 000m2 , čo z nej spravilo piatu najväčšiu katedrálu na svete a spolu s nedokončenou Cathedral of Saint John the Divine v New Yorku najväčšou anglikánskou katedrálou. Z jej 101 metrov vysokej veže získate nádherný pohľad na celé mesto a jeho okolie.

V meste nájdete aj veľké množstvo svätostánkov patriacich najrôznejším náboženstvám. Je to preto, že v minulosti mestom prešlo mnoho národností, imigrantov a námorníkov. Medzi tieto pamiatky patrí grécky ortodoxný kostol Church of St Nicholas, anglikánsky Our Lady and St Nicholas alebo švédsky Gustav Adolfa Kyrka.

V Liverpoole nájdete aj veľa synagóg. Najznámejšia sa volá Princess Road Synagogue. Nachádza sa tu aj jedna z najstarších mešít vo Veľkej Británii. Avšak hlavnou mestskou mešitou je mešita Al-Rahma.

Metropolitan Cathedral of Christ the King