Königsallee

Chcete stráviť čas na mieste, kde sa dá bujaro nakupovať od rána až do večera? Alebo len zažiť pokojnú prechádzku pod tieňom z korún stromov? Na bulvári Königsallee môžete robiť oboje.

Königsallee, tiež nazývaná krátko Kö, je bulvár, ktorý vedie zo severu na juh smerom do centra Düsseldorfu. je jednou z popredných luxusných nákupných ulíc v Európe. Charakteristickým znakom jej dizajnu je šírka tohto kanála (tiež nazývaný Kö-Graben) obkolesujú ho pôsobivé stromy. Namiesto zvyčajných dvoch má štyri chodníky - dva po stranách kanála a zvyšné dva popri jednotlivých radoch domov. Západná menej angažovaná strana - v severnej časti, na ktorej sa nachádza iba niekoľko obchodov sa nazýva aj "bočná strana" alebo "pokojná strana".

Kö sa nazýva aj výkladnou skriňou Düsseldorfu. Pokiaľ radi nakupujete a máte tiež nabitú peňaženku je to z jedno z miest, kde si to dokážete naozaj užiť. Jeden luxusný butik strieda druhý.

Kö však stojí za prechádzku, aj keď sa nechystáte nakupovať. Je to veľmi pekné miesto, ktoré vám ponúka tieň gaštanov a kľud vody vo vodnom kanále, ktorý pretína stred.