Wat Phra Kaeo

Wat Phra Kaeo patrí medzi ďalšiu úžasnú stavbu. Tento chrám bol postavený ako kráľovský chrám v 18. storočí. Takmer každý panovník, ktorý vládol tento chrám rekonštruoval. Poslednou rekonštrukciou prešiel v roku 1982.

Ide o najposvätnejší chrám v celom Thajsku, pretože sa v ňom nachádza najsvätejšia napodobenina Budhu v celej zemi. Je to totiž smaragdová socha Budhu, ktorá však nie je vyrobená priamo zo smaragdu. Je vysoká 66 cm a je položená na zlatom oltári v Kráľovskej kaplnke. Podľa legendy sa táto soška objavila v severnom Thajsku po udretí blesku. Stalo sa okolo nej niekoľko zázrakov, vďaka ktorým ju označili za nositeľku šťastia. Dôležitou informáciou je, že túto sošku je prísne zakázané fotografovať.

Tento chrám sa nachádza v komplexe Veľkého paláca a sám sa delí na niekoľko budov, ktoré sú zdobené zlatými a farebnými dlaždicami. Steny sú zdobené výjavmi z Budhovho života a na streche sa nachádza veľký počet zvončekov.

Na vrchnej terase sa nachádzajú ešte tri posvätné budovy: Kráľovský Pantheon, ktorý je obklopený pozlátenými napoly ľudskými postavami. Vo vnútri sa nachádzajú sochy kráľov Dynastie Chakri v životnej veľkosti. Túto krásu však bežný turista nemôže vidieť, pretože tento chrám je otvorený iba raz ročne a prístup do neho majú len členovia kráľovskej rodiny.

Ďalej sa tu nachádza knižnica, v ktorej je uložený najvzácnejší písomný prameň budhizmuTripitaka. Poslednou posvätnou budovou je zlatá chedi Phra Si Ratana, kde je uložený Budhov popol.