Tipy na výlety v okolí Porta

Tie najznámejšie miesta v Porte stihnete obehnúť za 2 - 3 dni. Ak si ho však chcete užiť do sýtosti, nájdite si ešte čas navyše a urobte si výlety do jeho okolia. Určite sa to oplatí.

Pláže v Porte

Porto leží neďaleko Atlantického oceánu a hoci má chladnejšie vody ako Lisabon, určite treba navštíviť jeho pláže. Nielenže sú krásne, ale narazíte tu na oveľa menej dovolenkárov. Priamo v Porte sa pláže nenachádzajú, ale dostanete sa na ne jednoducho autobusom, ktorý odchádza priamo spred vlakovej stanice Sao Bento. Môžete sa nechať odviesť na zastávku Praia dos Ingleses, odkiaľ to máte na pláž už len kúsok a prejdete tam pešo.

Kúsok ďalej sa nachádza pláž Matosinhos, ktorú obľubujú nielen turisti ale aj miestni obyvatelia. Narazíte tu na silnejšie vlny, ktoré majú radi najmä milovníci adrenalínových športov. Neďaleko sa nachádza i park Parque da Cidade.

Costa Nova

Určite by ste nemali vynechať malú dedinku Costa Nova a to nielen kvôli promenáde, ale aj úžasnej pláži, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších európskych pláži. Costa Nova vás očarí svojimi farebnými domčekmi a neskutočným pokojom.

Aveiro

Ak chcete vidieť portugalské Benátky, navštívte mestečko Aveiro. Dostanete sa sem priamo z vlakovej stanice Sao Bento. Od Porta je mestečko vzdialené približne 80 km a môžete sa tešiť na historické budovy, vodné kanály a gondoly, ktoré na vlas pripomínajú talianske Benátky.