Ostrov Formentera

Tento ostrov nájdete takmer 8 km južne od Ibizy. Zatiaľ čo je Ibiza známe prázdninové letovisko plné zábavy, Formentera je jej pravý opak.

O ostrove Formentera sa hovorí, že je neobjavený klenot, ktorý označujú aj za stredomorský raj. Pri návšteve budete mať pocit, ako keby ste sa nachádzali v nejakej karibskej oblasti. Na ostrove je krásna neporušená príroda, romantické útesy a prekrásne biele pláže.

Na Formenteru sa dostanete jedine po mori. Celý rok tam plávajú pravidelné trajekty, dokonca v letnej sezóne sa tam môžete dostať pravidelne každú hodinu. Cesta trvá asi 40 minút.

V hlavnom meste ostrova nájdete mnoho barov, reštaurácií a obchodíkov. V centre sa nachádza námestie s malou radnicou a s pôvodným obranným kostolom z 18. storočia. Navštíviť môžete aj národopisné múzeum Museu de Etnografia de Formentera.

Na plošine La Mola, ktorá je najvyšším miestom na ostrove, uvidíte maják Far de la Mola. Určite tu uvidíte aj najtypickejšieho živočícha jaštericu pityuskú.

Známym miestom je aj najjužnejšie miesto ostrova, mys Cap de Barbaria s majákom Far des Cap Barbaria a obrannou vežou Torre des Garroveret z roku 1763.

Pláže na ostrove Formentera sú naozaj krásne. Tvoria viac ako 20 km pobrežie. K najkrajším plážam patrí viac ako 6 km dlhá pláž Platja de Migjorn. Je to piesočnatá pláž a nachádza sa na južnej strane ostrova.

lacné letenky ibiza