Letenky na Zakynthos z Viedne za 104 eur

Objavte čaro gréckeho ostrova Zakynthos a užite si jeho nádhernú prírodu, pláže a bohatú večernú zábavu. Letenky s odletom z Viedne má v ponuke Laudamotion už za 104 eur. 

“Zante¨, ako ostrov nazývajú miestnii, leží v najjužnejšej časti súostrovia pri Peloponéze. Najväčší z Iónskych ostrovov sa môže pochváliť najväčším počtom slnečných dní v celom Grécku. Aj to je jeden z dôvodov, prečo je Zakynthos jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Stredomorí.

Najväčším lákadlom Zakynthosu sú jeho pláže s azúrovým morom. Tou najlepšou je pláž Navagio beach,, ktorú mnohí považujú za najkrajšiu v celej Európe. Okrem toho, že je zasadená uprostred strmých útesov a má fantastický prístup do mora a priezračne čistú vodu, je zaujímavá aj niečím iným. Na pláži sa nachádza stroskotaná loď Panagiotis, ktorej vrak patrí k najčastejším fotografiám zo Zakynthosu. Vyhľadávané sú i pláže Agios Nikolaos, Alykanas, Dafni, Garakas alebo Kalamaki. 

Ostrov má rozmanitý charakter. Najvyššou horou na severe je Vrachonias (cca 750 metrov), na východe prevládajú úrodné nížiny. Môžete sa potápať v mori, urobiť si horskú túru, vyblázniť sa na štvorkolkách, plávať v jaskyniach alebo obdivovať miestne pamiatky. Natrafíte tu tiež na vzácny a ohrozený druh korytnačiek - Caretta Caretta. Práve Zakynthos je pre ne najdôležitejšou oblasťou na kladenie vajíčok. Na juhu ostrova, v časti zálivu Laganas, bola dokonca vytvorená špeciálna rezervácia. Pozorovanie korytnačiek patrí k obľúbeným atrakciám na ostrove. 

Centrom ostrova je hlavné mesto Zakynthos, v ktorom sa nachádza dôležitý prístav. Mestu dominuje stará benátska pevnosť, ktorá sa zachovala z čias vlády Benátčanov. Obľúbeným miestom je kostol Agios Dionysios. Obdivuhodné je i miestne múzeum, v ktorom sú uchované kultúrne poklady ostrova, ako vzácne predmety zdobené zlatom a umelecké drevorezby. 

Letenky na Zakynthos z Viedne a späť nájdete tu:

letenky atény