Letenky na Maltu z Bratislavy za 43 eur

Objavte panenskú prírodu a dobrodružnú históriu Malty. Najmenší ostrov Európskej únie ponúka úchvatné zákutia. Letenky s odletom z Bratislavy teraz za 43 eur. 

Medzi skutočné skvosty Malty patrí hlavné mesto Valetta, ktoré v minulosti slúžilo ako rytierska pevnosť. Dodnes tu nájdete zachované hradby a chrámy. Mesto založili rytieri na podnet pápeža. 

Na Malte narazíte na mnoho miest, ktoré sú spojené s maltézskymi rytiermi. Jedným takým je Grand Master’s Palace (Palác veľmajstra), ktorý sa nachádza v srdci mesta. 

Ďalším zaujímavým miestom je Katedrála sv. Jána, ktorá bola pomenovaná podľa Jána Krstiteľa. Po stáročia sa tu dokonca nachádzala vzácna relikvia - svätcova pravá ruka. Počas vpádu Napoleona bola tajne prevezená do Ruska a dnes sa údajne nachádza v Čiernej Hore. 

Ak sa chcete dozvedieť viac o histórii Malty, navštívte miesto Hal Saflieni Hypogeum, ktoré je najcennejším archeologickým náleziskom na svete. Komplex tvoria chodby a katakomby vytesané do hĺbky štyroch poschodí. História tohto miesta siaha 3000 rokov p.n.l.. Vykonávali sa tu pohrebné rituály a počas archeologických prác tu bolo objavených viac ako 7000 tiel. 

Úchvatné sú tiež neolitické chrámy Hagar Qim a Mjandra, ktoré sú vytesané do vápencov. Tieto skalnaté megality sú dokonca ešte staršie ako pyramídy. 

Letenky Bratislava - Malta - Bratislava nájdete tu:

letenky malta