Letenky na Krétu na jar od 68 eur

Spoznajte Krétu v plnej kráse. Ostrov opradený mnohými legendami s nádhernými prírodným scenériami. Letenky na Krétu s odletom z Viedne kúpite už od 68 eur. 

V cene letenky je zahrnutá malá príručná batožina. Za príplatok si so sebou môžete vziať klasickú príručnú batožinu. Navyše, ak pri kúpe letenky zadáte zľavový kód PECKAVIANOCE, získate dodatočnú zľavu 10 eur z ceny letenky. 

Kréta je najväčší z gréckych ostrov plný pamiatok, bohatej histórie a prímorskej atmosféry. Hlavným mestom ostrova je Heraklion, v ktorom sa nachádza i medzinárodné letisko. Napriek tomu, že z historického centra sa zachovala len malá časť, možno tu obdivovať starodávne kostoly a budovy.

Obľúbenou atrakciou je Archeologické múzeum, Kretikon Museion. Nachádzajú sa tu exponáty a zbierky minojskej kultúry, ktoré sú najrozsiahlejšie na svete. Múzeum svojou zbierkou dokonca konkuruje i Národnému múzeu v Aténach. 

Kréta ponúka i množstvo príležitostí pre celodenné výlety. Zaujímavým miestom je Matala, bývalé hippies mestečko. Môžete tu vidieť nádherný záliv so skalou, kde kedysi žili mnísi. 

Milovníci hôr sa môžu vydať jeepom do hôr Afenti. Zaujímavá je i vínna cesta v Heraklione, ktorá je spojená s ochutnávkou miestnych vín. Súčasťou výletu je i návšteva farmy na výrobu olivového oleja. 

Z Kréty je len kúsok na obľúbený grécky ostrov Santorini, ktorého krása je výsledkom sopečnej činnosti. Od Kréty je vzdialený približne 110 kilometrov a môžete sa naň vydať výletnou loďou priamo z prístavu. 

Letenky Heraklion (Kréta) - Viedeň a späť nájdete tu:

letenky Heraklion