Letenky na Cyprus z Bratislavy za 39 eur

Navštívte miesto, kde sa zrodila bohyňa Afrodita. Cyprus ponúka nádherné pláže a fascinujúce prírodné scenérie. Lacné letenky do mesta Paphos z Bratislavy teraz len za 39 eur. 

Cyprus je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií. Predstavuje zaujímavú zmes, v ktorej sa mieša grécka, turecká a britská kultúra. Dôležitý význam má i z historického hľadiska. Práve tu sa totiž formovala ľudská civilizácia, a to už v mladšej dobe kamennej. Nájdete tu množstvo atrakcií a fascinujúcich miest. O zážitky tak budete mať zaručene postarané. Môžete preskúmať miestne historické pamiatky alebo sa vybrať na túru do rokliny Avakas. 

Paphos je dôležitým mestom v západnej časti Cypru a vyhľadávaným turistickým strediskom. V blízkosti sa nachádza druhé najväčšie letisko ostrova. Horný Paphos tvorí moderná časť s obchodmi a domami. Dolný Paphos je zase dôležitým historickým centrom a nájdete tu archeologické náleziská.  V staroveku bol Paphos najdôležitejším kultovým miestom bohyne Afrodity a nachádza sa tu i chrám venovaný bohyni. V Paphose sa zachovali pozostatky v podobe palácov, chrámov, divadiel, mozaík z čias, keď bol jedným z najbohatších cyperských kráľovstiev. 

Za návštevu stojí aj hlavné mesto Nikózia, ktoré je posledné rozdelené mesto v Európe. Delí sa na tureckú a grécku časť.

Letenky Bratislava- Paphos (Cyprus) a späť nájdete tu:

letenky paphos cyprus