Letenky do Srbska v lete za 28 eur

Lacné letenky do srbského mesta Niš prináša Ryanair a to s odletom priamo z letiska Bratislava. Skvelá správa je, že najlacnejšie letenky zoženiete už za 28 eur.

Letenky do srbského mestečka Niš sú naozaj lacné, za rozumné ceny je v ponuke i ubytovanie a nie je tak nič, čo by mohlo stáť v ceste vášmu poznávaciemu dobrodružstvu.

Niš je považovaný za bránu medzi východom a západom a je tiež miestom narodenia byzantského cisára Konštantína Veľkého. Zároveň je jedným z najstarších európskych miest, ktoré osídlovali Galovia, Rimania, Slovania i Turci. Vďaka tomu sa v meste skĺbil rímsky pôvab, turecká orientálna kultúra a srbský temperament.

Niš sa nachádza na juhu Srbska a žijú tu priateľský ľudia, ktorí sa radi rozprávajú a vždy si nájdu dôvod na oslavy. Za pekného počasia sú miestne kaviarne a parky preplnené.

Medzi tradičné srbské jedlá patrí burek, čo je vysoko kalorické pečivo plnené syrom, mäsom a špenátom. Miestni obyvatelia ho zvyknú jedávať na raňajky spolu s jogurtom.

Niš a jeho pamiatky

Keďže sa na Balkáne miešali rôzne národy a neustále viedli vojny, aj história mesta Niš je pomerne rozmanitá. Nachádzajú sa tu pozostatky, ktoré zanechali Rimania. Známe je rímske archeologické nálezisko Mediana. Archeológovia tu našli pozostatky vily, vodnej veže a kúpeľov.

Pevnosť nad riekou Nišava Ćele kula je veža postavená z lebiek srbských povstalcov proti Osmanskej ríši.

Okrem historických pamiatok tu nájdete i príjemné miesta na oddych, kaviarničky, parky, letné kluby. V auguste je populárny džezový festival Nishville, kde vystupujú medzinárodní umelci.

Oblasť okolo rieky Nišava je ako stvorená na letné posedenia alebo sa môžete zastaviť v parku Čair.

Lacné letenky do Niš z Bratislavy nájdete tu:

lacné letenky Niš