Letenky do portugalského mesta Porto za 88 eur

Nechajte sa zlákať portugalským mestečkom Porto. Vašu fantáziu určite prekoná samotná návšteva. Čo poviete na letenky za 88 eur s odletom z Budapešti?

Toto pôvabné historické mestečko ponúka dokonalý historický zážitok a jeho krásy sa vám budú ešte dlho vynárať v pamäti. Porto si obľúbi každý hneď na prvý pohľad. Je to jeho história nesúca sa uličkami mesta vrytá do múrov starých kostolov a úžasných chrámov, vynikajúce portské víno, fantastické výhľady a tiež jeho pulzujúca atmosféra, ktorá si podmaní každého cestovateľa.

Porto je kopcovité a tak sa pri jeho objavovaní musíte pripraviť na to, že dáte trochu zabrať svojim nohám. Najväčším lákadlom a centrom všetkého diania je historické centrum mesta - Ribeira, ktoré je zapísané na zozname UNESCO. Pohľad na mesto si najlepšie vychutnáte prechádzkou po promenáde. Dominantou Porta sú mosty, ktorých je tu dohromady šesť. Najznámejšie sú Ponta Maria Pia, na ktorého stavbe sa podieľal Gustav Eiffel a Ponte Dom Luís I. Mosty sú postavené cez rieku Douro, ktorá práve v Porte ústí do Atlantického oceána.

Medzi najstaršie stavby Porta patrí katedrála Sé do Porto, ktorá bola postavená v 12. storočí. Nachádza sa na kopci a ponúka úžasný výhľad. Výhľad si môžete tiež dopriať ak vyšliapete na Torre dos Clérigos. Veža je vysoká 75,6 metrov a musíte zdolať približne 240 schodov. Oddýchnuť si môžete v záhradách krištáľového paláca, kde sa voľne potulujú pávy.

Porto je známe aj tým, že uspokojí vaše gastronomické chúťky. Na každom kroku tu narazíte tu na skvelé cukrárne, kaviarne a reštaurácie.

Porto zvládnete obehnúť za 2 až 3 dni a i za takýto krátky čas si k nemu dokážete vytvoriť citovú väzbu. Porto je skrátka úžasné.

Letenky do Porta z Budapešti nájdete tu:

letenky do porta