Letenky do Neapolu z Budapešti už od 72 eur

Vychutnajte si pizzu priamo tam, kde sa zrodila. Taliansky Neapol je domovom pizze, ale ponúka toho omnoho viac. Letenky do Neapolu priamo z Budapešti zozeniem už za 72 eur.

Neapol je známy ako mesto, ktoré nikdy nespí. O pravdivosti tohto tvrdenia sa môžete presvedčiť sami a to s letenkami, ktoré sú v ponuke už od 72 eur s odletom priamo z letiska v Budapešti.

Neapol je tretie najväčšie mesto Talianska a nachádza sa v regióne Kampánia. Mnohí ho označujú za najviac umelecké a tiež najchutnejšie mesto Talianska. Neapol sa nachádza na zozname svetového dedičstva UNESCO a to vďaka počtu kostolov na jedno mesto, ktorých tu nájdete až 448.

Neapol je asi najviac známa ako kolíska pizze. Je to totiž práve šarmantný Neapol, kde vznikla pizza Margherita. Ak chcete ochutnať tú najlepšiu, navštívte skutočné pizzerie. Spoznáte ich jednoducho, tvoria sa pred nimi rady a to hlavne miestnych obyvateľov, ktorí bezpochyby vedia, kam na pizzu. Obľúbené tradičné pizerie sú Da Michele, Sorbillo a Di Matteo.

V kaviarničke si zase objednajte k lahodnej káve nadýchanú sfogliatellu čiže sladké pečivo plnené ricottou. Taliani sú preslávení milovníci kvalitných jedál a ingrediencie zvyknú nakupovať na miestnych trhoch. Jedným z nich je obľúbený Mercato di Porta Nolana. Nájdete tu chutné ovocie, zeleninu, čerstvé ryby a mnoho ďalšieho.

Ak máte chuť na pamiatky, navštívte miestnu katedrálu Duomo di Napoli. Románska katolícka katedrála je hlavný kostol Neapolu a tiež sídlom neapolského arcibiskupa.

Bazilika sv. Františka z Pauly pripomína rímsky Pantheon. Nachádza sa na námestí Piazza del Plebiscito a pochádza z 19. storočia.

Atraktívnym miestom pre turistov sú Pompeje, staroveké mesto, ktoré leží asi 20 minút od Neapolu. Pompeje boli zničené v roku 79 n.l. výbuchom sopky Vezuv. Vďaka ich znovuobjaveniu sa tak môžete vrátiť do dávnych čias a obdivovať umenie a architektúru tej doby.

Neapol je skutočne miestom, kde je toho veľa k videniu. Svedčia o tom aj miestne hrady ako Castel dell 'Ovo, Castel stan' Elmo alebo Castel Nuovo.

Letenky do Neapolu z Budapešti nájdete tu:

letenky neapol