Letenky do Malagy z Bratislavy už od 150 eur

Lacné letenky do Malagy začínajú už od 150 eur a vy sa tak môžete vydať na potulky po slnečnej Andalúzií a Costa del Sol.

Malaga je obľúbenou turistickou destináciou a centrom vyhľadávaného dovolenkového letoviska Costa del Sol nachádzajúca sa v južnej časti Španielska. Pohorie Sierra Nevada zabraňuje vnikaniu vlhkého atlantického vzduchu a vďaka tomu je Malaga jedným z najteplejších miest v Európe. Celé pobrežie Costa del Sol tak ponúka celoročne 325 bezoblačných dní.

Malaga je hlavným mestom pobrežia, v ktorom sa zastavia azda všetci cestovatelia smerujúci do jednotlivých destinácií. Je miestom, kde sa môžete nechať unášať úzkymi uličkami historického centra, ktoré je v kontraste s jeho modernými prvkami. V Malage sa nachádzajú kilometre krásnych pláži, medzi tie najnavštevovanejšie a najrušnejšie patria La Malagueta a La Caleta.

V Malage môžete stráviť večer naozaj po andalúzsky. Nájdete tu množstvo výborných reštaurácií s medzinárodnou kuchyňou, vinárne, kaviarne, cukrárne a bary.

Najrušnejším miestom nočného života v Malage je okolie ulíc Granada a Beatas. Malaga patrí medzi svetové metropoly, o ktorých sa hovorí, že nikdy nespia. Miestne podniky sú otvorené dovtedy, kým sa ľudia neprestanú zabávať.

Pamiatky v Malage

V Malage sa rozhodne nestratíte a na to, aby ste prebádali to najkrajšie, vám bude stačiť mapa a jednoduchá navigácia.

Navštíviť by ste určite mali rímsku pevnosť Alcazaba, z ktorej je krásny výhľad na mesto. Je to najlepšie zachovalá maurská pevnosť v Španielsku. Alcazaba je otvorená každý deň okrem pondelkov.

Castillo de Gibralfaro je ďalšia zrekonštruovaná pevnosť v Malage. Hovorí sa, že najviac impozantný výhľad na mesto je práve z tohto miesta.

V 16. storočí sa tu začala budovať katedrála. Podľa pôvodných plánov mala mať katedrála dve veže, avšak zostala nedokončená len s jednou vežou. Katedrála je vďaka tomu známa aj pod názvom "La Manquita", čo znamená "malá jednoruká dáma".

Najvyhľadávanejším miestom v Malage je pravdepodobne Múzeum Pabla Picassa. Malaga je zároveň aj rodiskom tohto velikána. V múzeu sa nachádza viac ako 285 umelcových diel, ktoré boli darované jeho rodinnými príslušníkmi. Vzniklo najmä vďaka Christine a Bernard Ruiz-Picasso, čiže maliarovej neveste a vnukovi.

Ak sme vás trochu naladili na slnečné lúče španielskej Andalúzie, mali by ste sa poponáhľať a rezervovať si lacné letenky, ktoré ponúka Ryanair s odletom z letiska Bratislava. Najlacnejšie letenky sa dajú zohnať už od 150 eur.

Lacné letenky do Malagy z Bratislavy nájdete tu:

lacné letenky Malaga