Letenky do Malagy už od 102 eur

Prebádajte slnečnú Andalúziu už túto jar. Letenky do Malagy priamo s odletom z letiska Bratislava sú v ponuke už od 102 eur.

Malaga je obľúbenou dovolenkovou destináciou letoviska Costa del Sol. Nachádza sa na juhu Španielska, v blízkosti pohoria Sierra Nevada. Práve toto najvyššie pohorie Pyrenejského polostrova zabraňuje prúdeniu vlhkého vzduchu, vďaka čomu je Malaga jedným z najteplejších miest v Európe. Pobrežie Costa del Sol tak ponúka až 325 bezoblačných dní v roku.

Malagu môžete spoznávať prechádzkami historickým centrom mesta, ktoré je v kontraste s modernými prvkami. Ak sa rozhodnete stráviť večer v pravej andalúzskej atmosfére, výborné reštaurácie, vinárne, bary a kaviarne sú tým pravým miestom, kde sa rozhodne nebudete nudiť. Malaga patrí medzi tie svetové metropoly, o ktorých sa hovorí, že nikdy nespia. Najrušnejším miestom pre nočný život je okolie ulíc Granada a Beatas. Podniky bývajú otvorené dovtedy, kým sa ľudia neprestanú zabávať.

V Malage sa nachádzajú sa tu kilometre úžasných pláži. Tie najnavštevovanejšie a najrušnejšie sú La Malagueta a La Caleta.

Pamiatky v Malage

Aby ste prebádali tie najkrajšie miesta v Malage, bude vám stačiť navigácia alebo úplne jednoduchá mapa. Medzi obľúbené zastávky turistov patrí rímska pevnosť Alcazaba, z ktorej je úžasný výhľad na mesto. Alcazaba je najlepšie zachovanou maurskou pevnosťou v celom Španielsku. Otvorená je každý deň okrem pondelkov.

Ďalšou zrekonštruovanou pevnosťou v Malage je Castillo de Gibralfaro a práve z tohto miesta je najimpozantnejší výhľad na mesto.

V 16. storočí sa začalo s výstavbou katedrály, ktorá mala mať pôvodne dve veže, avšak zostala nedokončená a to len s jednou vežou. Práve z tohto dôvodu dostala katedrála prezývku "La Manquita", teda "malá jednoruká dáma".

Malaga je rodiskom svetoznámeho maliara Pabla Picassa. Nachádza sa tu i múzeum tohto velikána (Múzeum Pabla Picassa), ktoré vzniklo vďaka Christine a Bernard Ruiz-Picasso, maliarovej neveste a vnukovi. V múzeu nájdete viac ako 285 umelcových diel, ktoré boli darované jeho rodinnými príslušníkmi.

Letenky do Malagy z Bratislavy nájdete tu:

lacné letenky Malaga