Letenky do Madridu z Viedne za 50 eur

Zažite španielsky temperament, vychutnajte si osviežujúcu sangriu a objavte zaujímavé miesta. Letenky do Madridu z Viedne teraz len za 50 eur.

Madrid, mesto kráľov, je hneď po Barcelone druhým najobľúbenejším mestom Španielska. Možno preto, že nemá prístup k moru, občas leží v jej tieni. Je to škoda, pretože je rovnako krásny a neodolateľný. Je priateľský, ponúka uvoľnenú atmosféru a jeho spoznávanie je rovnako vzrušujúce ako sledovanie zápasu miestneho Real Madrid s FC Barcelona.

Madrid leží priamo v srdci Španielska, v oblasti Kastília. Je tu cítiť pohodu na každom krodku, ktorá sa doslova nesie ulicami mesta. Tie vás zavedú k tým najkrajším miestam, ako je Kráľovský palác, katedrály, tržnice všetkých chutí a impozantné námestia.

Zaujímavosťou je, že kedysi bol Madrid plný medveďov, ktoré sa tu voľne potulovali. Práve z tohto dôvodu narazíte na námestí na sochu medveďa opierajúceho sa o strom madroňo.

Madrid je plný umenia a umelcov. Navštivte napríklad múzeum Museo del Prado, kde narazíte na obrazy takých umelcov, ako Velasquez alebo Goya. Modernému umeniu je venované múzeum Museo Reina Sofia, v ktorom sa nachádza rozsiahla zbierka od Picassa, Salvatora Dallího alebo Joana Miróa.

Najstaršou stavbou v meste a zároveň tou najstaršou je Kráľovský palác (Palacio Real). Palác je majestátne sídlo španielskeho kráľa a nachádza sa v ňom 2800 miestností. Dal ho postaviť bourbonský kráľ Felipe V.. Vstup do paláca strážia vojaci v typických uniformách a čiernych klobúkoch. V roku 1734 bola veľká časť paláca zničená požiarom a jeho rekonštrukcia trvala celých 26 rokov.

Turisti i domáci sa schádzajú na hlavnej obchodnej a dopravnej tepne Madridu, ktorou je Gran Via. Gran Via nie je len ulica, ale predstavuje množstvo luxusných obchodov, hotelov, reštaurácii a barov.

Letenky do Madridu z Bratislavy nájdete tu:

letenky Madrid