Letenky do Lisabonu z Viedne za 59 eur

Vyberte sa na potulky do Lisabonu. Mesto na siedmych kopcoch ponúka jedinečnú atmosféru, inšpirácie a skryté zákutia. Letenky s odletom z Viedne sú dostupné od 59 eur. 

Vďaka priaznivým klimatickým podmienkam je Lisabon jedno z najslnečnejších miest v Európe, takže počas pobytu sa nemusíte obávať nepriaznivého počasia. Ak by predsa len počasie nevyšlo na 100%, môžete sa zatúlať do miestnych múzeí, galérií alebo reštaurácií. 

Lisabon sa rozkladá na strmých kopcoch nad deltou rieky Tejo. Mesto stráži socha Krista, ktorá je podobná tej v Rio de Jainero, akurát je nižšia. Z tohto miesta budete mať nádherný výhľad na Most 25. apríla, ktorý sa nápadne podobá na Golden Gate Bridge v San Franciscu. Podoba však nie je náhodná, stavala ho totiž tá istá firma. 

Vďaka svojej polohe v kopcoch Lisabon často prirovnávajú k San Franciscu. A presne ako v San Franciscu, aj v Lisabone narazíte na starodávne električky. Najznámejšia je Električka č. 28, ktorá sa stala miestnou atrakciou. Ak natrafíte na tzv. miradouros, tak ide o vyhliadkové terasy, ktorých je v Lisabone hneď niekoľko. Medzi najnavštevovanejšie patrí Miradouro da Senhora do Monte a Miradouro de Santa Catarina

Objavte tiež kostoly zasadené v kopcoch, múzeá alebo sa vydajte na miestny trh. Lisabon je plný inšpirácie a nikdy nekončiacich zážitkov. 

Letenky do Lisabonu z Viedne a späť nájdete tu:

Lisabon