Letenky do exotického Marrákeša za 179 eur

Marrákeš je skutočnou perlo Maroka. A vy teraz môžete zažiť jeho púšte, oceán a chute s letenkami z Viedne len 179 eur.

Marrákeš je výnimočné miesto, kde sa mieša západná kultúra s orientom, moderné so stredovekým a staré Maroko s tým novým. A to všetko v omamnom víre vôní, chutí a farieb.

Marrakéš je druhým najväčším mestom Maroka a hlavným strediskom miestnych Berberov, ktorí tvoria väčšinu obyvateľom mesta.

Pre pobrežné pásmo Maroka je typické stredomorské podnebie s miernymi zimami a horúcim letom. Vnútrozemskej oblasti dominuje pohorie Atlas a prevládajú tu púštne podmienky, pretože leží v útrobach Sahary. Najteplejšie počasie pre oblasť Marrákeša je od mája do októbra, kedy teploty dosahujú v priemere 30°C.

Maroko je zaujímavé tým, že jeho brehy obmíva aj more a aj oceán. Letoviská v Maroku majú prístup do Stredozemného mora a tiež do Atlantického oceána. K Marrákešu je bližšie práve oceán a to len približne 160 km od mesta.

Marrákeš má pre turistov mnoho podôb, ale tými najznámejšími sú jeho chute, vône a farebnosť. Pestrofarebné korenie, látky, exotické ovocie a zelenia tých najlepších chutí. Miestnym nápojom je čaj z čerstvej mäty.

Marrakéš ponúka množstvo starobylých a tajomných miest, ktoré vás dostanú svojou neobyčajnou architektúrou. Za zmienku určite stojí palác Bahia z 19. storočia, ktorý je bohato zariadený a dekorovaný. Pri potulkách mestom by ste určite mali oddýchnuť v miestnych orientálnych kúpeľoch - hammam.

Lacné letenky Viedeň - Marrákeš nájdete tu:

letenky marrákeš