Letenky do Bologne z Bratislavy za 39 eur

Bologna nie je len hlavným mestom gastronómie, ale je považovaná tiež za jedno z najkrajších miest Talianska. Ponúka veľký kus histórie, romantické uličky a úžasné okolité miesta, ktoré sa oplatí navštíviť.

Na jednej strane Bologna patrí k najbohatším mesta Talianska, ktoré je silno politické a leží v jednom z ekonomicky najvyspelejších regiónov Talianska. Na druhej strane je to mesto s bohatou históriou a domovom najstaršej univerzity sveta, kde študoval i Umberto Eco. Aj preto si Bologna vyslúžila prezývku La Dotta, teda vzdelaná. Tu však zoznam prívlastkov nekončí. Ďalšou obľúbenou prezývkou mesta je La Rossa (červená), pretože množstvo historických budov je postavených z červenej tehly a La Grassa (tlstá), pretože bolonskú kuchyňu tvoria najmä krémové omáčky a mäso.

Toto 380-tisícové mesto je ako stvorené na predĺžený víkend alebo krátky pobyt. Vďaka svojej strategickej polohe medzi Apeninami a Pádskou nížinou patrí k dôležitým dopravným uzlom. Z hľadiska životnej úrovne obyvateľov sa dlhodobo umiestňuje na popredných miestach v rebríčkoch.

V Bologni sa rozhodne nemusíte báť počasia. Až 45 kilometrov ulíc je totiž ukrytých pod historickými arkádami. Môžete si tak užívať prechádzky v historickom centre a nákupy v luxusných butikoch.

Hlavnou tepnou mesta je Via Indipendenza, ktorá je stále plná ľudí. Ulica vás dovedie až na Piazza Maggiore, námestie, kde sa nachádza Basilica San Petronio. Táto bazilika je piaty najväčší kostol sveta. Kostol nie je dokončený a svojou fasádou tak nezapadá do typického koloritu Bologne, ale rozhodne mu to na kráse neuberá, práve naopak. Kúsok odtiaľ sa nachádza Neptúnova fontána, ktorá je najcentrovanejším miestom, kde sa stretávajú turisti. Socha Neptúna drží trojzubec, ktorý ak vám niečo pripomína, tak sa nemýlite. Automobilka Maserati, ktorej domovom je práve Bologna, ho používa ako svoju značku.

Bologna je plná vôní a chutí a určite v nej budete mať gastronomický zážitok. Medzi svetoznáme jedlá, ktorých rodiskom je práve Bologna, patria bolonské špagety, lasagne, tagliatelle al ragú, tortellini alebo mortadella.

Ak ste aj vy dostali chuť navštíviť Bolognu, určite nepremeškajte lacné letenky, ktoré sú v ponuke už za 39 eur. Odlet je z letiska Bratislava a let trvá niečo vyše hodinky.

Letenky do Bologne z Bratislavy nájdete tu:

letenky bologna