Letenka do Berlína na jeseň za 28 eur

Berlín je na jeseň skutočne krásny a vy môžete zažiť toto mesto plné histórie, milých ľudí a skvelého jedla práve teraz. Ryanair má v ponuke letenky už za 28 eur s odletom z letiska Bratislava.

Hovorí sa, že Berlín by mal každý zažiť aspoň raz. Toto mesto má mnoho tvárí, ktoré sa dajú spoznať už 1 až 2 dni a určite si ho zamilujete hneď na prvý krát a tak ako mnoho turistov pred vami sa sem budete chcieť vrátiť. Najznámejšou pamiatkou Berlína je určite Berlínsky múr, ktorý do roku 1989 rozdeľoval mesto a spomienkou na odvrátenú tvár mesta. Naopak, dnešný Berlín je liberálny a stal sa významným centrom kultúry a umenia. Turisticky je veľmi atraktívny a je to predovšetkým mesto mladých ľudí.

Berlín je plný zelene a parkov, v ktorých si môžete počas dňa oddýchnuť či už na lavičke alebo v tráve. Najznámejší park je Tiergarten, ale za videnie určite stojí aj Volkspark Friedrichshain, kde sa nachádza krásne jazer.

Berlín na bicykli

Ak vám počasie dovolí, určite by ste mali vyskúšať spoznávať Berlín na bicykloch. Je to veľmi praktické, rýchle a bezproblémové, keďže bicykle sú doslova na každom kroku a mesto má vybudované cyklotrasy. Za jeden deň sa dá na bicykloch vidieť takmer polovica Berlína a hlavné turistiké atrakcie. Bicykel si môžete požičať približne za 10 eur na deň.

Čo treba vidieť v Berlíne

Ktoré pamiatky Berlína stoja za to vidieť? Skúste začať pri East Side Gallery, čo je najväčšia open air galéria na svete, kde sa na dĺžke 1316 metrov nachádzajú zvyšky Berlínskeho múru. Predávajú sa tu suveníry v podobe kúskov múru, lacnejšie ich však kúpite v iných častiach Berlína. Centrum všetkého diania predstavuje Alexanderplatz, ktoré je zároveň najväčším námestím v Berlíne. Nachádza sa tu ikonická televízna veža Fernsehturm, z ktorej si môžete dopriať nádherný výhľad. Ostatné pamiatky sa nachádzajú v tesnej blízkosti centra a stihnete ich obehnúť za jeden deň. Môžete si tak odskočiť pri Berlínsku katedrálu, Štátnu operu, Národnú galériu a múzeum NDR.

Tursitov najviac lákajú dve pamiatky a to Brandenburská brána a budova Ríšskeho snemu. Dostanete sa sem významou ulicou Unter den Linden (v preklade Pod lipami), ktorá je lemovaná významnými budovami a je pomenovaná podľa lipových stromov, ktoré lemujú trávnatý chodník v strede cesty.

Brandenburská brána je symbolom rozdelenia a zjednotenia Berlína. Pôvodne bránou mohol prechádzať iba nemecký cisár. V blízkosti sa nachádza budova Reichstag, ktorá je sídlom nemeckého parlamentu.

Svoje potulky Berlínom môžete zakončiť pri Víťaznom stĺpe, ktorý je spájaný s vojnou za zjednotenie Nemecka. Nezabudnite si na záver dopriať pravé nemecké pivo a tradičné klobásky, ktoré sú v Nemecku veľmi obľúbené.

Letenky do Berlína

Ryanair na jeseň ponúka lacné letenky do Berlína, ktoré zoženiete už za 28 eur. Kliknite na odkaz nižie a vyberte si vhodný termín. V cene letenky je príručná batožina vrátane všetkých poplatkov.

Lacné letenky do Berlína z Bratislavy nájdete tu:

lacné letenky Berlín