Holandský Eindhoven s letenkami od 18 eur

Holandské mesto Eindhoven je centrom moderného dizajnu a technológií. Lacné letenky do Eindhovenu z Viedne sú teraz v ponuke už od 18 eur. 

Mesto svetla, ako sa Eindhoven prezýva, leží neďaleko hraníc s Belgickom a Nemeckom. Je to moderná metropola, ktorá je zároveň plná historických pamiatok. Rozhodne sa tu nebudete nudiť. Môžete navštíviť múzeá, posedieť si v kaviarňach, alebo si požičajte bicykel a túlajte sa mestom. Mesto pretkávajú cyklotrasy, ktoré sú vybudované na veľmi slušnej úrovni. Miestnou atrakciou je kruhový cyklistický nadjazd, ktorému nikto nepovie inak, ako "lietajúci tanier". 

Koncom 19. storočia sa Eindhoven stal dôležitým mestom výrobcov elektronických výrobkov. Gerard Philips tu založil továreň s rovnakým menom. Spomienkou na toto obdobie sú miestne múzeá, ktoré sú zamerané na dejiny firmy a vývoj produktov. 

Eindhoven má tiež svoje UFO, ktorým je futuristická stavba Evoluon. Evoluon je dielom značky Philips a slúži ako konferenčné centrum a reštaurácia. Z Eindhovenu máte na dosah i okolité mestá, ako Amsterdam a Rotterdam. 

Letenky do Eindhovenu z Viedne nájdete tu:

Letenka do Eindhovenu z Bratislavy