Cyprus s odletom z Bratislavy len za 26 eur

Spoznajte Afroditin ostrov a navštívte tie najzaujímavejšie miesta. Letenky na Cyprus s odletom z Bratislavy má v ponuke Ryanair a to len za 26 eur.

Cyprus je tretí najväčší ostrov v Stredomorí, ktorý sa pýši nádhernými plážami a prírodnými scenériami akoby vystrihnutými z tých najlepších časopisov o cestovaní. Objavte úžasné historické pamiatky, urobte si túru na pohorie Trodos alebo navštívte roklinu Avakas. Legenda hovorí, že práve na tomto ostrove sa zrodila z morskej peny bohyňa lásky a krásy - Afrodita, v antickom svete známe pod menom Afrodita.

Ostrov nepatrí len medzi najobľúbenejšie turistické destinácie, ale má dôležitý význam aj z historického hľadiska. Práve na tomto mieste vznikla a formovala sa ľudská civilizácia, a to už v mladšej dobe kamennej.

Tie najkrajšie pláže na Cypre nájdete v letovisku Ayia Napa. Najkrajšou lagúnou ostrova je Nissi, ktorá sa pre svoje úchvatné prírodné scenérie pravidelne umiestňuje v rebríčkoch najkrajších pláži sveta. Za videnie určite stojí aj pláž Konnos, ktorá je pokrytá bielym pieskom.

Do dávnej histórie sa zatúlate v hlavnom meste - Nikózii. Mesto sa formovalo pod vplyvom Byzantskej ríše, templárov a Benátčanov. Vedeli ste, že Nikózia je posledné rozdelené mesto v Európe. Delí sa na dva úplne odlišné svety - tureckú a grécku časť.

Letenky Bratislava- Paphos (Cyprus) a späť nájdete tu:

letenky paphos cyprus