Čarovná Bologna s letenkami len za 23 eur

Tieto lacné letenky sa naozaj oplatia! Užite si jedno z najkrajších talianskych miest, objavte kúzelné historické pamiatky a doprajte si gastronomické zážitky. Letenky do talianskej Bologne z Bratislavy teraz len za 23 eur. 

V cene letenky Ryanair poskytuje len malú príručnú batožinu. Za príplatok si môžete so sebou vziať aj klasickú príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20 cm do 10 kg. 

Bologna je najmä mesto mladých a študentov, takže o zábavu a nočný život rozhodne nebudete mať núdzu. Vyhľadávaným miestom je ulica Via Zamboni, ktorá je večer plná. V Bolgoni sa tiež nachádza najstaršia univerzita na svete, na ktorej študoval i známy Umberto Eco. 

V Taliansku má Bologna hneď tri mená. Taliani ju prezývajú "La rossa" (červená) a to pre jej typické červené budovy z tehál. Pre jej univerzitu si vyslúžila prezývku "La dotta" (vzdelaná). Treba tiež spomenúť, že Bologna je známa ako hlavné mesto gastronómie, vďaka čomu sa nazýva i "La grassa"(tlstá). 

Dážď? Žiaden problém! Bolognu totiž pretkáva úžasná sieť arkád, ktorá patrí medzi najväčšie na svete. Arkády celkovom pokrývajú až 35 km a prevedú vás veľkou časťou centra. 

Jedným zo symbolov Bologne sú jej stredoveké veže Due Torri, ktoré sa prezývajú Asinelli a Grisanda. Z ich vrcholku je nádherný výhľad na mesto. Najviac frekventované sú námestia Piazza di Nettuno a Piazza di Maggiore. Na námestí Piazza di Neptuno sa nachádza majestátna socha Neptúna držiaceho trojzubec, ktorý tiež nájdete v logu automobilky Maserati. Pýchou mesta sú i budova Palazzo d'Accursio o Comunale s vežičkou a hodinami a masívna Bazilika sv. Petrónia. 

Letenky do Bologne z Bratislavy a späť nájdete tu:

letenky bologna