Bangkok s letenkou už za 399 eur

Skoč si po tieto super letenky a vyber sa spoznávať krajinu tisíca úsmevov. Bangkok z Budapešti s letenkami už za 399 eur.

Thajsko ponúka príjemnú klímu počas celého roka. Najvhodnejšie počasie na návštevu Thajska je od novembra do konca marca.

Bangkok mnohí považujú za vstupnú bránu do juhovýchodnej Ázie. Hlavné mesto Thajska obýva viac ako 10 miliónov obyvateľov, ktorí sú veľmi milí a hneď z príchodu vítajú turistov úsmevom. I preto je Bangkok a vlastne i celé Thajsko prezývané "krajina tisíca úsmevov". Prebrázdiť Bangkok a vidieť to najdôležitejšie stihnete už za pár dní a potom môžete pokračovať v ceste na niektorý z úžasných thajských ostrovov.

Bangkok je plný kontrastov. Rieka Chao Phraya ho rozdeľuje na bohatú časť s vysokými mrakodrapmi a na chudobnú, kde sa nachádzajú prevažne slumy. Mieša sa tu staré s novým. Nájdete tu staré chrámy a potom ultra moderné budovy a obchodné centrá. Na prvý pohľad sa vám Bangkok môže zdať špinavý a chaotický, ale rýchlo zistíte, že tu je všetko v dokonalej harmónii.

Medzi najznámejšie chrámy patrí Grand Palace, ktorý bol 150 rokov domovom thajského kráľa, najvyššieho súdu a administratívnej vlády. Úžasným miestom je Wat Pho, čo je najstarší wát v Bangkoku. Nájdete tu najväčšiu zbierku podobizní Budhu. Najznámejšia je socha ležiaceho Budhu, ktorú pokrývajú zlaté listy.

Najkrajším chrámom je Wat Arun, Chrám Svitania, ktorý dostal názov podľa hinduistického boha svitania - Aruna. Vytvára úžasný obraz práve počas svitania, keď sa od neho odrážajú slnečné lúče.

Akciové letenky do Bangkoku z Budapešti nájdete tu:

letenky Bangkok