Spiatočné letenky do New Yorku z Prahy za 429 eur

Navštívte Veľké jablko a užite si jeho vynikajúcu atmosféru. Priamy let do New Yorku z Prahy s letenkou za 429 eur.

New York je mesto, ktoré nikdy nespí a ponúka obrovské množstvo možností cez deň či v noci. Je veľkolepý, multikultúrny a známy ako svetové centrum finančníctva a obchodu. Mesto patrí najľudnatejšie na svete, žije tu viac ako 8 miliónov obyvateľov. Navyše ho ročne navštívi približne 60 miliónov turistov z celého sveta.

Rozprestiera sa na východe USA pri ústí rieky Hudson do Atlantického oceánu. New York tvorí päť štvrtí, ktoré sú známe najmä vďaka americkým filmom. Sú to: Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens a State Island. V New Yorku sa miešajú národnosti, kultúry a náboženstvá zo všetkých kútov sveta. Zaujímavosťou je, že v New Yorku sa hovorí približne 180 jazykmi a 40% obyvateľov sa narodilo mimo Spojených štátov.

Čo vidieť v New Yorku

Najznámejšie miesta New Yorku stihnete obehnúť za jeden deň. Manhattan, Central Park, Times Square, Empire State Building, Broadway, Socha slobody sú turistami najviac navštevované.

Central Park je akousi malou oázou pokoja v uprostred rušného veľkomesta. Je vyhľadávaným miestom pre oddych, relax a šport či už miestnymi obyvateľmi alebo turistami a je najznámejším mestským parkom na svete. Svojou rozlohou je väčší ako Monako a nachádzajú sa tu jazerá, chodníky, dva štadióny na korčuľovanie, ihriská pre deti a trávnaté plochy.

Ak si chcete dopriať pohľad na New York z vtáčej perspektívy, nechajte sa vyviesť na Empire State Building.

Kúsok odtiaľ, na dolnom Manhattane, sa nachádza najvýznamnejšie finančné centrum, Wall Street, sídlo bánk, finančníkov a burzy.

A teraz je ten správny čas na nákupy. Nablýskané obchody a tie najluxusnejšie značky nájdete na slávnej 5th Avenue. Hlavné centrum všetkého diania a zároveň symbolom New Yorku je Times Square. Námestie je podľa štatistík najnavštevovanejšou atrakciou sveta. Ročne toto miesto navštívi viac ako 39 miliónov turistov. Time Square je spoločenským centrom New Yorku. Nachádzajú sa tu koncertné haly, divadlá, luxusné hotely, nadnárodné spoločnosti, značkové obchody a tiež znám Múzeum voskových figurín Madame Tussauds. Na námestí svietia megabordy a neónové reklamy. Každý rok sa tu konajú oslavy príchodu Nového roka.

Doprava v New Yorku

Na prechádzky New Yorkom si nezabudnite zobrať pohodlnú obuv. Spoznať Veľké jablko po vlastných môže dať zabrať. Najrýchlejšie sa prepravíte metrom. MetroCard stojí od 2 do 80 USD. Autobusy sa príliš neoplatia. Sú pomalé a často stoja v zápchach. Na každom kroku narazíte na taxi. Zavolajte si ho radšej cez Uber, aby vás neprekvapili "špeciálny cenník" taxikárov, ktorí majú pre turistov.

Letenky do New Yorku z Prahy nájdete tu:

letenky New York