Letenky z Budapešti do Bergenu od 62 eur

Rozprávkový Bergen je považovaný za bránu do nórskych fjordov a ponúka výnimočnú atmosféru. Urobte si výlet už túto jeseň. Letenky do Bergenu z Budapešti teraz od 62 eur.

Bergen sa nachádza na pobreží Nórska a je jeho druhým najväčším mestom. Očarujúcu atmosféru mu dodávajú typické severské domčeky, ktoré sa odrážajú na hladine v prístave. Kotvia tu obrovské výletné lode, ktorými sa dostanete až k fjordom. Cena za lístok sa pohybuje okolo niekoľko stoviek eur.

Jedným z najzaujímavejších miest v Bergene je Bergenský fjord, v ktorom sa nachádzajú už spomínané domčeky. Za turistikou môžete vyraziť do miestnych kopcov. V okolí mesta sa ich nachádza sedem a tým najviac obľúbeným je Fløyen (320 m). Na vrchol sa dostanete zubačkou, cesta pešo trvá približne hodinku. O niečo vyšší je kopec Ulriken (643 m), z ktorého budete mať krásny výhľad.

V nórskych fjordoch môžete obdivovať naozaj pôsobivé vodopády. Nachádzajú sa tu takmer na každom kroku, častokrát len na skok od hlavnej cesty. Stačí si všímať tabule a na nich napísané "fossen", čo v preklade znamená vodopád. Najkrajšie vodopády sú Steinsdalsfossen (76 km od Bergenu), Tvindefossen (114 km od Bergenu) a Skjervsfossen (119 km od Bergenu).

Ubytovanie v Bergene

Bergen je drahé mesto a ubytovanie nie je výnimkou. Jednou z možností, ako ušetriť na ubytovaní je tzv. Couchsurfing, čo je obľúbený systém hosťovania cestovateľov doma a to úplne zadarmo.

Akciové letenky do Bergenu nájdete tu:

lacné letenky bergen