Letenky Pisa z Budapešti už od 55 eur

Vydajte sa do Toskánska, jedného z najkrajších regiónov Európy. Skvelý tip na výlet je napríklad Pisa. Letenky do Pisy z Budapešti sú za výborných 55 eur.

Šikmá veža v Pise. Najznámejší symbol, ktorý pozná azda každý. Toto mesto však zďaleka nie je len o šikmej veži, i keď bezpochýb je jeho najviac navštevovanou pamiatkou. Ak však navštívite tento toskánsky skvost, rýchlo zistíte, že toho ponúka oveľa viac.

V Pise sa naozaj oplatí pobudnúť pár dní a spoznať všetky jej zákutia, či už v požičanom aute, na bicykli alebo po vlastných. Toto impozantné mesto leží na brehu Ligurského mora a má približne 185 kilometrov štvorcových. Celkovo má štyri historické námestia a slávna Šikmá veža pyšne stojí na námestí Piazza dei Miracoli, ktoré je zapísané na zozname UNESCO. Okrem Šikmej veže sa na námestí nachádza Krstiteľnica sv. Jána a Camposanto Monumentale, čo je starodávny cintorín spojený s múzeom, pamiatka až nečakane krásna a veľmi zaujímavá.

Ak sa chcete dostať na Šikmú vežu, je lepšie kúpiť si vstupenky vopred online. Za lístok do Šikmej veže, z ktorej najvyššieho bodu budete mať úžasný výhľad, zaplatíte 18 eur. Ďalej môžete navštvíviť Krstiteľnicu sv. Jána, Camposanto alebo Sinopie Museum. Vstupenka do každej z pamiatok stojí 5 eur. Ak sa rozhodnete navštíviť dve pamiatky, zaplatíte 7 eur a ak všetky tri, zaplatíte spolu 8 eur. Vstupné do Katedrály Nanebovzatia Panný Márie je zadarmo.

Za videnie stojí tiež Palazzo della Carovna, kostol Santo Stefano dei Cavalier, v ktorom sa nachádza busta Donatella. Ak ste zatúžili po umeniu, zamierte do Museo Nazionale di S. Matteo, ktoré je plné umeleckých diel z 12. a 15. storočia. Veľko výhodou Pisy je, že nech sa vyberiete kamkoľvek, všetko tu máte takpovediac “za rohom¨.

Z Pisy si môžete urobiť výlet do Florencie, ktorá je vzdialená len 80 kilometrov a necelých 10 kilometrov od mesta sa už môžete kúpať v mori a oddychovať na pláži.

Letenky do Pisy z Budapešti nájdete tu:

lacné letenky Pisa