Letenky na Maltu z Bratislavy už za 57 eur

Najmenší ostrov Európskej únie je skutočnou pastvou pre oči. Malebné zákutia, panenská príroda, dobrodružná história. Letenky na Maltu s odletom z Bratislavy kúpite len za 57 eur. 

Jednym z najkrajších klenotov Malty je hlavné mesto Valetta. Pôvodom rytierska pevnosť, z ktorej sa zachovali hradby a chrámy. Mesto bolo založené maltézskymi rytiermi na príkaz pápeža. 

Medzi zaujímavé miesta patrí i Grand Master’s Palace (Palác veľmajstra), ktorý nájdete priamo v srdci mesta. Za videnie stojí i Katedrála sv. Jána, ktorá nesie meno po Jánovi Krstiteľovi. Kedysi sa tu nachádzala vzácna relikvia - svätcova pravá ruka. Keď mesto napadol Napoleon, relikvia bola tajne prevezená do Ruska a dnes sa údajne nachádza v Čiernej Hore. 

Históriu Malty najlepšie spoznáte na mieste, ktoré sa nazýva Hal Saflieni Hypogeum. Najcennejšie archeologické nálezisko sveta tvorí komplex chodieb a katakomb, ktoré sú vytesané do hĺbky až štyroch poschodí. História Hal Saflieni Hypogeum sa začala písať už 3000 rokov pred n.l..

Ďalším skvostom Malty sú nepochybne neolitické chrámy Hagar Qim a Mjandra. Chrámy sú vytesané do vápencov a sú dokonca ešte stašie ako pyramídy. 

Letenky Bratislava - Malta - Bratislava nájdete tu:

letenky malta